Doradca Białego Domu, Tim Wu posiada miliony dolarów w BTC | Wiadomości | CrypS.

Doradca Białego Domu, Tim Wu posiada miliony dolarów w BTC

Konrad Juszczyk
Doradca Białego Domu, Tim Wu posiada miliony dolarów w BTC

Tim Wu, dawny krytyk bitcoina i obecny doradca ds. polityki technologicznej w Białym Domu posiada bitcoiny (BTC) i filecoiny (FIL), zgodnie z niedawnym ujawnionym zeznaniem finansowym.

Tim Wu kryptowalutowym milionerem

Aktywa cyfrowe mogą być przekleństwem dla niektórych członków administracji prezydenta USA Joe Bidena, ze względu na różnego rodzaju regulacje branży, jednak nie powstrzymało to Tim’a Wu, przed zgromadzeniem małej fortuny w BTC. Własność bitcoinów Wu wyszła na jaw po niedawnym ujawnieniu finansów, które wskazało również na posiadanie przez niego filecoin’ów (FIL).

Wu ponoć posiada BTC o wartości od 1 miliona do 5 milionów dolarów, a także FIL o wartości od 100,000 do 250,000 dolarów. Pula bitcoinów doradcy Białego Domu rzekomo stanowi znaczną część portfela finansowego Wu, którego wartość szacuje się na od 4 do 11,5 milionów dolarów.

Prezydent USA, Joe Biden mianował Wu w marcu specjalnym asystentem ds. technologii i polityki w Narodowej Radzie Gospodarczej. Przed swoją kadencją wykładał w Columbia Law School, choć pracował także w Federalnej Komisji Handlu i Narodowej Radzie Gospodarczej pod rządami byłego prezydenta Baracka Obamy. Obecne zestawienie jest dosyć dziwne dla Tim’a i z pewnością stanowi trudność w zachowaniu neutralności, ponieważ zarówno Gary Gensler, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, jak i sekretarz skarbu Janet Yellen zasugerowali zaostrzenie przepisów dotyczących kryptowalut.

Doradca Białego Domu, Tim Wu posiada miliony dolarów w BTCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.