Doradca Białego Domu, Tim Wu posiada miliony dolarów w BTC | Wiadomości | CrypS.

Doradca Białego Domu, Tim Wu posiada miliony dolarów w BTC

Konrad Juszczyk
Doradca Białego Domu, Tim Wu posiada miliony dolarów w BTC

Tim Wu, dawny krytyk bitcoina i obecny doradca ds. polityki technologicznej w Białym Domu posiada bitcoiny (BTC) i filecoiny (FIL), zgodnie z niedawnym ujawnionym zeznaniem finansowym.

Tim Wu kryptowalutowym milionerem

Aktywa cyfrowe mogą być przekleństwem dla niektórych członków administracji prezydenta USA Joe Bidena, ze względu na różnego rodzaju regulacje branży, jednak nie powstrzymało to Tim’a Wu, przed zgromadzeniem małej fortuny w BTC. Własność bitcoinów Wu wyszła na jaw po niedawnym ujawnieniu finansów, które wskazało również na posiadanie przez niego filecoin’ów (FIL).

Wu ponoć posiada BTC o wartości od 1 miliona do 5 milionów dolarów, a także FIL o wartości od 100,000 do 250,000 dolarów. Pula bitcoinów doradcy Białego Domu rzekomo stanowi znaczną część portfela finansowego Wu, którego wartość szacuje się na od 4 do 11,5 milionów dolarów.

Prezydent USA, Joe Biden mianował Wu w marcu specjalnym asystentem ds. technologii i polityki w Narodowej Radzie Gospodarczej. Przed swoją kadencją wykładał w Columbia Law School, choć pracował także w Federalnej Komisji Handlu i Narodowej Radzie Gospodarczej pod rządami byłego prezydenta Baracka Obamy. Obecne zestawienie jest dosyć dziwne dla Tim’a i z pewnością stanowi trudność w zachowaniu neutralności, ponieważ zarówno Gary Gensler, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, jak i sekretarz skarbu Janet Yellen zasugerowali zaostrzenie przepisów dotyczących kryptowalut.

Doradca Białego Domu, Tim Wu posiada miliony dolarów w BTC
reklama
reklama