Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 07.01.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 07.01.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w branży krypto z 07.01.2021
  • Bitcoin osiąga poziom 39,000 USD

BTC kontynuuje szalony początek 2021 roku osiągając poziom 39,000 dolarów (w chwili pisania artykułu). Te wydarzenia następują po przełomowym roku 2020, w którym kryptowaluta wzrosła o ponad 300%, z prawie 50% wzrostem w samym grudniu.

  • Zakaz kryptowalutowych instrumentów pochodnych w UK

W dniu dzisiejszym w Wielkiej Brytani wszedł w życie zakaz sprzedaży kryptowalutowych instrumentów pochodnych. Zmiany zaproponowane przez brytyjski urząd ds. postępowania finansowego (FCA) zostały ogłoszone i uchwalone w październiku. Dzisiaj zakaz ten stał się obowiązującym prawem.

  • BitMEX w 100% zweryfikował swoją bazę użytkowników i wolumen

BitMEX przestał obsługiwać niezweryfikowanych użytkowników. Teraz giełda ogłosiła, że 100 % jej wolumenu jest w pełni zweryfikowane. W trakcie ostatniego miesiąca przez platformę przepłynęło 100 miliardów dolarów.

  • Rynek kryptowalut jest teraz wart 1 bilion dolarów

Około 1% wszystkich pieniędzy na świecie jest obecnie przechowywanych w Bitcoin, Ethereum i innych kryptowalutach. Zgodnie z opiniami ekspertów z branży liczba ta będzie wciąż rosła.

  • Aplikacja do globalnych przekazów pieniężnych dzięki BTC

Zap, firma zajmująca się płatnościami Lightning Network wspierana przez Visa w ramach programu Fintech Fast Track, ogłosiła w środę wprowadzenie Strike Global, aplikacji do płatności i przelewów wykorzystującej technologię drugiej warstwy Bitcoin.

Dostawca krypto portfeli i platformy handlowej Blockchain.com ogłosił, że w przyszłym tygodniu zdelistuje XRP i zawiesi handel tokenem Ripple’a. Tym samym firma dołączy do innych dużych giełd m.in. Coinbase, Binance.US, OKCoin czy Bitstamp.

  • Iran zamknął 1620 nielegalnych kopalni kryptowalut

Od lipca 2019 roku, władze Iranu zamknęły 1620 nielegalnych kopalni kryptowalut, które zużywały 250 megawatów energii elektrycznej.

  • 1inch zaktualizuje protokół płynności do wersji 1.1

Agregator płynności DEX uruchomi nowy protokół płynności, aby poprawić zarządzanie zasobami. Nowy program rozpocznie się 9 stycznia. W jego trakcie rozdysponowany zostanie kolejny 1% całkowitej emisji tokena 1INCH. Program będzie działał przez równo miesiąc.

Podsumowanie dnia w branży krypto z 07.01.2021
reklama
reklama