Rynek kryptowalut jest teraz wart 1 bilion dolarów | Wiadomości | CrypS.

Rynek kryptowalut jest teraz wart 1 bilion dolarów

Konrad Juszczyk
Rynek kryptowalut jest warty 1 bilion dolarów

Około 1% wszystkich pieniędzy na świecie jest obecnie przechowywanych w Bitcoin, Ethereum i innych kryptowalutach. Zgodnie z opiniami ekspertów z branży liczba ta będzie wciąż rosła.

Całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut znajdujących się obecnie w obiegu właśnie przekroczyła 1 bilion dolarów, jak pokazały dane z CoinGecko. Ostatni raz łączna kapitalizacja rynkowa zbliżyła się do 1 biliona dolarów w styczniu 2018 roku, kiedy osiągnęła prawie 800 miliardów dolarów. To pierwszy raz, gdy market cap kryptowalut przekroczył ten próg.

Bitcoin jest liderem pod względem kapitalizacji rynkowej wynoszącej 696 miliardów dolarów, pochłaniając dwie trzecie rynku. Ethereum zajmuje drugie miejsce z kapitalizacją rynkową w wysokości 137 miliardów dolarów.  Warto zauważyć, że są to jedyne kryptowaluty, które znajdują się wśród 100 największych aktywów inwestycyjnych na świecie.

Łączna wartość kryptowalut w obiegu przekroczyła 1 bilion dolarów
Źródło: https://www.coingecko.com/pl/global_charts

Bitcoin zyskał 25% w samym styczniu, po ponad 300% wzroście w 2020 roku. Ethereum również wzrósł w ciągu ostatnich 12 miesięcy, osiągając łączny wzrost około 860%. W środę ETH osiągnęło ATH na poziomie 1200 USD.

„1 bilion dolarów [kapitalizacji rynkowej] określa kryptowaluty jako poważny rodzaj aktywów, który nie znajduje się już na obrzeżach tradycyjnego finansowania jako zabawka dla inwestorów detalicznych” – powiedział Jack Purdy, zdecentralizowany analityk finansowy w Messari. 

Drastyczny wzrost kursu kryptowalut i kapitalizacji rynkowej całego rynku krypto jest mocno związany z wejściem instytucji do gry. Niektóre z tych dużych inwestycji pochodziły od firm, jak MicroStrategy, Grayscale oraz Ruffer Investment, które pod koniec 2020 roku dorzuciły swoje 3 grosze w rynek krypto.

procentowy wzrost Ethereum i Bitcoin
Procentowy wzrost Ethereum (ETH) i Bitcoin (BTC)

Monety cyfrowe stają się coraz bardziej popularne, nawet gdy wiele komentatorów i samozwańczych specjalistów kwestionuje podstawową integralność rynków kryptowalut lub obawiają się ich załamania. Zwolennicy Bitcoina twierdzą, że oferuje on zabezpieczenie przed słabością dolara i ryzykiem szybszej inflacji, trochę jak złoto, podczas gdy krytycy potępiają porównania tych dwóch aktywów.

„Im bardziej ludzie dostrzegają, że ich aktywa, w szczególności aktywa płynne, takie jak waluty fiducjarne, tracą na wartości, tym bardziej będą szukać alternatyw” – powiedział Geoffrey Morphy, prezes kanadyjskiej firmy wydobywającej kryptowaluty Bitfarms Ltd.

Rynek kryptowalut jest warty 1 bilion dolarówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.