Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 05.03.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 05.03.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 05.03.2021
  • Bitcoin spada poniżej 48,000 USD

Cena Bitcoina (BTC) przedłuża swój spadek poniżej 48000 USD, gdy indeks dolara amerykańskiego (DXY) osiągnął najwyższe poziomy od listopada 2020 roku. Ogólnie rzecz biorąc, bitcoin i altcoiny zostały silnie dotknięte przez rosnące 10-letnie stopy zwrotu z papierów skarbowych w USA. W rezultacie globalny krajobraz makro się pogorszył.

  • Giełda Bybit przestanie obsługiwać klientów z Wielkiej Brytanii

Bybit przestanie obsługiwać klientów z Wielkiej Brytanii począwszy od 31 marca w związku z nowymi przepisami od FCA dotyczącymi krypto-pochodnych.

  • Czy Bitcoin za 10 lat będzie kosztował 1 milion dolarów?

Szef giełdy kryptowalut Kraken, Jesse Powell, ogłosił w wywiadzie dla Bloomberg niekończący się potencjał wzrostu dla cyfrowego złota. Powiedział, że wkrótce ludzie zaczną mierzyć ceny w bitcoinach. Powell jest przekonany, że największa kryptowaluta stanie się najpopularniejszym sposobem przechowywania bogactwa, a złoto zniknie w tle. Przewidział wzrost kursu cyfrowego złota do 1 miliona dolarów w ciągu 10 lat.

  • Dallas Mavericks należący do miliardera Marka Cubana przyjmuje DOGE

Drużyna sportowa Dallas Mavericks, należąca do miliardera Marka Cubana, ogłosiła, że jest pierwszą profesjonalną drużyną sportową, która akceptuje Dogecoin (DOGE) za bilety, usługi i towary.

  • Crypto.com uruchamia fundusz Venture o wartości 200 mln USD

Firma płatnicza Crypto.com ogłosiła uruchomienie jednostki kapitału podwyższonego ryzyka o wartości 200 mln USD w celu zainwestowania w start-upy kryptowalut na wczesnych etapach oraz w Serii A.

  • Największa sieć kin w Tajlandii przeprowadziła pilotaż krypto płatności

Największa tajska sieć kin – Major Cineplex Group, umożliwiła swoim klientom zakup biletów za pomocą kryptowalut np. Bitcoina (BTC). Aby umożliwić nową opcję płatności, firma nawiązała współpracę z lokalną giełdą kryptowalut Zipmex i startupem płatności cyfrowych RapidZ.

  • Arthur Hayes i Ben Delo z giełdy BitMEX chcą oddać się w ręce władz USA

Były dyrektor generalny giełdy instrumentów pochodnych BitMEX, Arthur Hayes, jest w trakcie negocjacji w sprawie oddania się w ręce organów śledczych w związku z zarzutami, które władze w październiku postawiły czterem członkom kierownictwa i współwłaścicielom giełdy.

  • Współzałożyciel ICO promowanego przez Floyda Mayweathera skazany na 8 lat

Sohrab Sharma, współzałożyciel niesławnego ICO z 2017 roku – Centra Tech, został skazany na osiem lat więzienia.

  • Kentucky wprowadzi ulgi podatkowe dla górników

Organy regulacyjne w stanie Kentucky chcą wprowadzić ulgi podatkowe dla lokalnych górników kryptowalut. We wtorek zatwierdzili oni kilka peojektów, w tym House Bill 230, który usunąłby podatek od sprzedaży energii elektrycznej zakupionej przez lokalnych operatorów wydobywających kryptowaluty.

Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 05.03.2021
reklama
reklama