Współzałożyciel ICO promowanego przez Floyda Mayweathera skazany na 8 lat | Wiadomości | CrypS.

Współzałożyciel ICO promowanego przez Floyda Mayweathera skazany na 8 lat

Zerelik Maciej
największe scamy 2020 roku wg. chainalysis

Sohrab Sharma, współzałożyciel niesławnego ICO z 2017 roku – Centra Tech, został skazany na osiem lat więzienia.

Shama wcześniej przyznał się do winy za współudział w oszustwie. Miał on składać fałszywe oświadczenia, aby nakłonić inwestorów do udziału w schemacie.

Prokurator Ilan Graff opisał Sharmę w następujący sposób:

„Prowadzący schemat oszukiwania inwestorów poprzez fałszywe twierdzenie, że start-up, którego był współzałożycielem, opracował w pełni funkcjonujące, najnowocześniejsze produkty finansowe związane z kryptowalutami. W rzeczywistości najbardziej godnymi uwagi wynalazkami Sharmy były fałszywe kierownictwo, fałszywe partnerstwa biznesowe i fałszywe licencje, które on i jego współspiskowcy przedstawili, aby oszukać ofiary i skłonić do przekazania dziesiątek milionów dolarów”.

Sąd ustalił, że Sharma i współoskarżeni Robert Farkas oraz Raymond Trapani założyli Centra Tech około lipca 2017 roku. Twierdzili oni, że firma oferuje kryptowalutową kartę debetową i inne produkty związane z aktywami cyfrowymi. Grupa przeprowadziła ICO od lipca 2017 r. do października 2017 r., dystrybuując nielicencjonowane papiery wartościowe w postaci tokenów CTR. Aby promować ofertę, grupa fałszywie twierdziła, że zespół posiadał partnerstwa z Visa, Mastercard, Bancorp, licencje na przekazy pieniężne w 38 stanach USA, oraz fikcyjnego dyrektora generalnego z ponad 20-letnim doświadczeniem w sektorze bankowym.

U.S. Marshals Service skonfiskował 100 000 ETH, które sprzedał za około 33,4 miliona dolarów na początku tego roku. Wpływy te zostaną wykorzystane w specjalnym programie, który będzie rekompensował ofiary oszustw. W grudniu współzałożyciel Centry, Robert Farkas, został skazany na rok więzienia za swoją rolę w procederze. Trapani również przyznał się do winy.

Celebryci DJ Khaled i Floyd Mayweather, którzy promowali ofertę w mediach społecznościowych w 2017 roku poszli na ugodę i zapłacili sześciocyfrowe kary.

największe scamy 2020 roku wg. chainalysis
reklama
reklama