Największa sieć kin w Tajlandii przeprowadziła pilotaż krypto płatności | Wiadomości | CrypS.

Największa sieć kin w Tajlandii przeprowadziła pilotaż krypto płatności

Zerelik Maciej
tajlandia kino btc

Największa tajska sieć kin – Major Cineplex Group, umożliwiła swoim klientom zakup biletów za pomocą kryptowalut np. Bitcoina (BTC).

Według czwartkowego raportu lokalnej agencji informacyjnej Siam Rath, Major Cineplex ogłosił uruchomienie pilotażowego projektu krypto płatności. W ten sposób firma chce wspierać innowacje i nowe technologie. Aby umożliwić nową opcję płatności, firma nawiązała współpracę z lokalną giełdą kryptowalut Zipmex i startupem płatności cyfrowych RapidZ.

Major Cineplex zadebiutował z nową funkcją w dniu 4 marca, w kinie Major Cineplex Ratchayothin w Bangkoku. Sieć umożliwiła klientom zakup biletów za pośrednictwem RapidZ. Aby obejrzeć seans, chętni musieli zeskanować kod QR. Major Cineplex do końca 2021 roku planuje rozszerzyć pilotaż na 39 kolejnych kin w całym Bangkoku.

Narut Jiansanong, rzecznik Major Cineplex, powiedział, że celem nowej inicjatywy jest przyciągnięcie większej liczby klientów, którzy inwestują w kryptowaluty. Szacunkowo w Tajlandii jest obecnie milion posiadaczy BTC. Taka liczba stanowi 2% całej populacji dorosłych w tym kraju.

W połowie lutego Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Tajlandii zaproponowała przyjęcie konkretnych wymagań dla osób chcących inwestować w kryptowaluty. Podobno planowano wymagać od inwestorów rocznego dochodu w wysokości co najmniej 33 250 USD. Później okazało się, że organ wycofał swoje propozycje i powiedział, że ich celem było zbadanie nastrojów inwestorów.

tajlandia kino btc
reklama
reklama