Największa sieć kin w Tajlandii przeprowadziła pilotaż krypto płatności | Wiadomości | CrypS.

Największa sieć kin w Tajlandii przeprowadziła pilotaż krypto płatności

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
tajlandia kino btc

Największa tajska sieć kin – Major Cineplex Group, umożliwiła swoim klientom zakup biletów za pomocą kryptowalut np. Bitcoina (BTC).

Według czwartkowego raportu lokalnej agencji informacyjnej Siam Rath, Major Cineplex ogłosił uruchomienie pilotażowego projektu krypto płatności. W ten sposób firma chce wspierać innowacje i nowe technologie. Aby umożliwić nową opcję płatności, firma nawiązała współpracę z lokalną giełdą kryptowalut Zipmex i startupem płatności cyfrowych RapidZ.

Major Cineplex zadebiutował z nową funkcją w dniu 4 marca, w kinie Major Cineplex Ratchayothin w Bangkoku. Sieć umożliwiła klientom zakup biletów za pośrednictwem RapidZ. Aby obejrzeć seans, chętni musieli zeskanować kod QR. Major Cineplex do końca 2021 roku planuje rozszerzyć pilotaż na 39 kolejnych kin w całym Bangkoku.

Narut Jiansanong, rzecznik Major Cineplex, powiedział, że celem nowej inicjatywy jest przyciągnięcie większej liczby klientów, którzy inwestują w kryptowaluty. Szacunkowo w Tajlandii jest obecnie milion posiadaczy BTC. Taka liczba stanowi 2% całej populacji dorosłych w tym kraju.

W połowie lutego Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Tajlandii zaproponowała przyjęcie konkretnych wymagań dla osób chcących inwestować w kryptowaluty. Podobno planowano wymagać od inwestorów rocznego dochodu w wysokości co najmniej 33 250 USD. Później okazało się, że organ wycofał swoje propozycje i powiedział, że ich celem było zbadanie nastrojów inwestorów.

tajlandia kino btcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.