Kentucky wprowadzi ulgi podatkowe dla górników | Wiadomości | CrypS.

Kentucky wprowadzi ulgi podatkowe dla górników

Maciej Żerelik
kopalnia kryptowalut

Organy regulacyjne w stanie Kentucky chcą wprowadzić ulgi podatkowe dla lokalnych górników kryptowalut. We wtorek zatwierdzili oni kilka peojektów, w tym House Bill 230, który usunąłby podatek od sprzedaży energii elektrycznej zakupionej przez lokalnych operatorów wydobywających kryptowaluty.

Zgodnie z raportem Lexington Herald-Leader, regulatorzy przegłosowali nowy przepis stosunkiem głosów 19 do 2. Według doniesień, szacuje się, że takie działanie będzie kosztować lokalny budżet co najmniej 1 milion dolarów rocznie. Nie da się na razie obliczyć dokładnych kosztów, ponieważ „nie wiadomo, ile z tych firm może zdecydować się na ulokowanie się tutaj, aby skorzystać z ulgi” – powiedział regulator.

Według sponsora ustawy, Kentucky musi przyciągnąć więcej firm wydobywających kryptowaluty, oferując ulgi podatkowe od zużytej energii elektrycznej. Przedstawiciel Steven Rudy podkreślił, że górnictwo kryptowalutowe musi być wspierane w stanie jako przemysł.

„Wydobycie kryptowalut pochłania dużo energii elektrycznej. Ma to bardzo duży wpływ na rzeczy typu przemysłowego. To nie jest tylko kilka osób siedzących w piwnicy swojej mamy lub w piwnicy swoich rodziców i piszących kod. To jest rzeczywiście bardzo wyrafinowane, bardzo techniczne,” powiedział.

Kentucky za wszelką cenę stara się przyciągnąć krypto firmy do swojego stanu. W styczniu 2021 r. urzędnicy ds. rozwoju gospodarczego Kentucky zatwierdzili ulgi podatkowe dla Blockware Mining. Firma otworzy kopalnie kryptowalut w Paducah, z całkowitą inwestycją w wysokości 28 milionów dolarów. Senat Kentucky realizuje również swój własny projekt ustawy dotyczącej ulg podatkowych dla górnictwa – Senate Bill 255.

kopalnia kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.