Arthur Hayes i Ben Delo z giełdy BitMEX chcą oddać się w ręce władz USA | Wiadomości | CrypS.

Arthur Hayes i Ben Delo z giełdy BitMEX chcą oddać się w ręce władz USA

Mariusz Przepiórka
bitmex logo

Były dyrektor generalny giełdy instrumentów pochodnych BitMEX, Arthur Hayes, jest w trakcie negocjacji w sprawie oddania się w ręce organów śledczych w związku z zarzutami, które władze w październiku postawiły czterem członkom kierownictwa i współwłaścicielom giełdy.

Zgodnie z zapisem telekonferencji, która odbyła się 16 lutego, Hayes zamierza oddać się w ręce władz USA 6 kwietnia na Hawajach. Wraz ze swoimi współpracownikami jest oskarżany przez Departament Sprawiedliwości USA i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) o złamanie tajemnicy bankowej. Zarzuty dotyczą również naruszeń w zakresie procedury KYC oraz kilku innych nieprawidłowości. Z zapisu rozmów wynika, że Hayes znajduje się obecnie w Singapurze. Według słów jego adwokata, Hayes ma nadzieję na dalszy pobyt za granicą, ale pojawi się w Stanach Zjednoczonych, jeśli sprawa znajdzie się w sądzie.

Kolejne posiedzenie sądu w maju

Sędzia Jessica Greenwood ujawniła, że współwłaściciel BitMEX Ben Delo zamierza oddać się w ręce władz w Nowym Jorku, jeszcze w tym miesiącu. Obecnie władze USA współpracują z FBI i strażą graniczną, aby uzyskać zezwolenie pozwalające mu na podróż do Stanów Zjednoczonych, pomimo tego, że Delo jest obecnie objęty zakazem opuszczania Wielkiej Brytanii. Greg Dwyer, jeden ze współwłaścicieli giełdy, nie chce oddać się w ręce sprawiedliwości, jednak władze prowadzą już czynności zmierzające do sprowadzenia go z Bermudów.

Dyrektor ds. technicznych BitMEX Samuel Reed został aresztowany w Massachusetts w październiku, gdy postawiono zarzuty przeciwko BitMEX. Reed został zwolniony z aresztu po wpłaceniu kaucji w wysokości 5 mln USD. W następstwie ostatniej telekonferencji nie udało się ustalić harmonogramu składania wniosków i wyznaczenia daty procesu. Wyznaczono natomiast termin kolejnej telekonferencji, która odbędzie się w maju.

bitmex logo
reklama
reklama