Arthur Hayes i Ben Delo z giełdy BitMEX chcą oddać się w ręce władz USA | Wiadomości | CrypS.

Arthur Hayes i Ben Delo z giełdy BitMEX chcą oddać się w ręce władz USA

Mariusz Przepiórka
bitmex logo

Były dyrektor generalny giełdy instrumentów pochodnych BitMEX, Arthur Hayes, jest w trakcie negocjacji w sprawie oddania się w ręce organów śledczych w związku z zarzutami, które władze w październiku postawiły czterem członkom kierownictwa i współwłaścicielom giełdy.

Zgodnie z zapisem telekonferencji, która odbyła się 16 lutego, Hayes zamierza oddać się w ręce władz USA 6 kwietnia na Hawajach. Wraz ze swoimi współpracownikami jest oskarżany przez Departament Sprawiedliwości USA i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) o złamanie tajemnicy bankowej. Zarzuty dotyczą również naruszeń w zakresie procedury KYC oraz kilku innych nieprawidłowości. Z zapisu rozmów wynika, że Hayes znajduje się obecnie w Singapurze. Według słów jego adwokata, Hayes ma nadzieję na dalszy pobyt za granicą, ale pojawi się w Stanach Zjednoczonych, jeśli sprawa znajdzie się w sądzie.

Kolejne posiedzenie sądu w maju

Sędzia Jessica Greenwood ujawniła, że współwłaściciel BitMEX Ben Delo zamierza oddać się w ręce władz w Nowym Jorku, jeszcze w tym miesiącu. Obecnie władze USA współpracują z FBI i strażą graniczną, aby uzyskać zezwolenie pozwalające mu na podróż do Stanów Zjednoczonych, pomimo tego, że Delo jest obecnie objęty zakazem opuszczania Wielkiej Brytanii. Greg Dwyer, jeden ze współwłaścicieli giełdy, nie chce oddać się w ręce sprawiedliwości, jednak władze prowadzą już czynności zmierzające do sprowadzenia go z Bermudów.

Dyrektor ds. technicznych BitMEX Samuel Reed został aresztowany w Massachusetts w październiku, gdy postawiono zarzuty przeciwko BitMEX. Reed został zwolniony z aresztu po wpłaceniu kaucji w wysokości 5 mln USD. W następstwie ostatniej telekonferencji nie udało się ustalić harmonogramu składania wniosków i wyznaczenia daty procesu. Wyznaczono natomiast termin kolejnej telekonferencji, która odbędzie się w maju.

bitmex logoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.