Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 04.12] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 04.12]

Konrad Juszczyk
podsumowanie dnia w krypto 04.12
  • Nowa karta Visa od BlockFi wynagradza użytkowników BTC

Visa podjęła współpracę ze startupem kryptowalutowym BlockFi. Nowa karta ma wynagradzać użytkowników za zakupy przy pomocy Bitcoina, zamiast jak to było dotychczas gotówki lub przelotów.

  • BitMEX nie obsługuje już niezweryfikowanych użytkowników

Od dziś (4 grudzień) wszyscy użytkownicy BitMEX muszą przejść weryfikację, aby móc wpłacać i wypłacać środki, handlować i modyfikować otwarte pozycje.

  • Wniesiono już ponad 1 milion ETH w ramach umowy depozytowej ETH 2.0

Saldo adresu umowy depozytowej Ethereum 2.0 wynosi ponad 1,000,000 ETH, co odpowiada ponad 600 milionom dolarów przy aktualnym kursie wymiany. Ekosystem nowej wersji Ethereum ma ponad 23 tysiące aktywnych walidatorów, a wskaźnik uczestnictwa wynosi 97,59%.

Kryptowalutowe giełdy jak Kraken oraz OKEx przedstawiają swoim klientom możliwość stakingu ETH.

  • Chiny odradzają kupno bitcoinów

Podczas gdy bitcoin osiąga w ostatnim czasie niewidziane od lat wyceny, dziennikarze chińskich państwowych mediów odradzają inwestowanie w kryptowaluty.

  • Kuba zwraca się w stronę Bitcoina

Kubańczycy zaczęli częściej sięgać po kryptowaluty po zaostrzeniu amerykańskich sankcji. 23 listopada system płatności Western Union zamknął 407 biur na Kubie z powodu ograniczeń nałożonych na przelewy pieniężne do tego kraju. Aby obejść sankcje, Kubańczycy zaczęli używać BTC i niektórych altcoinów za pośrednictwem platformy kryptowalut BitRemesas. Według firmy wolumen wielu transferów nie przekracza 20 USD, a w kraju jest około 10 000 aktywnych posiadaczy aktywów cyfrowych.

  • FinHub stanie się niezależnym oddziałem SECu

Według ogłoszenia z dnia 3 grudnia, zespół ds fintechu w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd stał się niezależnym oddziałem.

  • Izraelska firma ubezpieczeniowa padła ofiarą ransomware

Znana grupa hakerów o nazwie The Black Shadow zhackowała jedną z największych firm ubezpieczeniowych w Izraelu – Shirbit. Napastnicy ujawnili już poufne dokumenty klientów i zażądali ogromnego okupu w BTC.

podsumowanie dnia w krypto 04.12
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.