BitMEX nie obsługuje już niezweryfikowanych użytkowników | Wiadomości | CrypS.

BitMEX nie obsługuje już niezweryfikowanych użytkowników

Konrad Juszczyk
Konieczna weryfikacja osobowości na BitMEX

4 grudnia giełda kryptowalut BitMEX ogłosiła zakończenie programu weryfikacji użytkowników. 

Od dziś (4 grudzień) wszyscy użytkownicy BitMEX muszą przejść weryfikację, aby móc wpłacać i wypłacać środki, handlować i modyfikować otwarte pozycje. Giełda pracowała nad tym programem od sierpnia i z dostarczonych informacji wynika, że większość użytkowników platformy już dokonała weryfikacji.

Klienci, którzy nie mieli czasu na weryfikację swoich kont, nadal mogą to zrobić, po czym ograniczenia zostaną zniesione. Do weryfikacji BitMEX wymaga dokumentu tożsamości, zdjęcia w formie selfie, dowodu lokalizacji i ujawnienia źródła dochodów.

 

Wcześniejsze problemy BitMEX

Na początku października amerykańska komisja ds. Handlu kontraktami terminowymi na towary (CFTC) złożyła pozew przeciwko BitMEX i jego właścicielom, w tym współzałożycielowi i dyrektorowi generalnemu Arthurowi Hayesowi. Zostali oskarżeni o prowadzenie niezarejestrowanej platformy handlowej i łamanie zasad CFTC w zakresie przeprowadzania procedur KYC (Know Your Customer). Hayes opuścił urząd w tym samym miesiącu . Od stycznia nowego roku na czele giełdy stanie były szef giełdy w Stuttgarcie Alexander Heptner.

W listopadzie platforma ogłosiła nawiązanie współpracy z Eventus Systems, firmą, która opracowuje rozwiązania zapobiegające manipulacjom na rynku i przestrzegające przepisów przeciwdziałających praniu pieniędzy (AML).

 

Konieczna weryfikacja osobowości na BitMEX
reklama
reklama