Kraken i OKEx wspierają staking ETH | Wiadomości | CrypS.

Kraken i OKEx wspierają staking ETH

Mariusz Przepiórka
Staking Ethereum przez giełdy Kraken i OKEx

Kryptowalutowa giełda Kraken poinformowała swoich klientów o nowej możliwości jaką jest staking ETH. Dokonując stakingu Ethereum na platformie Kraken można uzyskać od 5% do 17% zysku. Staking w sieci Ethereum jest częścią pierwszej fazy poważnej aktualizacji zwanej Ethereum 2.0, której celem jest znaczne przyspieszenie oraz zwiększenie skalowalności, bezpieczeństwa i wydajności sieci.

Staking na Kraken

Korzyści ze stakingu ETH na Krakenie:

  • zyski o zmiennej stawce w wysokości około 5% do 17% rocznie, w oparciu o stawkę sieciową
  • zyski otrzymywane co tydzień
  • staking małych i dużych kwot – Kraken pozwala na staking kwot niższych niż wymagane minimum 32 ETH w sieci
  • wsparcie aktualizacji do Ethereum 2.0

Giełda Kraken zwraca klientom uwagę, że ETH poddane stakingowi nie może być błyskawicznie wycofane. Oznacza to, że klienci powinni dokonywać stakingu tylko tej części środków, z której nie zamierzają korzystać przez dłuższy czas. Ograniczenie to nie jest narzucone przez giełdę, ale wynika z ograniczeń stosowanych w sieci Ethereum.

Kraken nie jest jedyną platformą wspierającą staking ETH. O uruchomieniu podobnej usługi informuje również OKEx. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, giełda udostępni staking Ethereum 2.0 przed 17 grudnia bieżącego roku.

Staking na OKEx

Korzyści ze stakingu Ethereum 2.0 na platformie OKEx:

  • OKEx pokrywa wszelkie koszty operacyjne walidatora Ethereum 2.0
  • pełna dystrybucja zysków
  • uczestnictwo w stakingu Ethereum 2.0 na platformie OKEx może wiązać się z dodatkowymi nagrodami w postaci USDT.

Zgodnie z zasadami Ethereum 2.0, aktywa poddane stakingowi zostaną zablokowane i nie można będzie z nich korzystać do czasu uruchomienia fazy 1.5 aktualizacji Ethereum 2.0. Ma to zająć około 2 lata. Giełda wskazuje również, że szczegóły dotyczące dodatkowych nagród w USDT zostaną podane przed uruchomieniem stakingu.

Staking Ethereum przez giełdy Kraken i OKExreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.