Nowa karta Visa od BlockFi wynagradza użytkowników BTC | Wiadomości | CrypS.

Nowa karta Visa od BlockFi wynagradza użytkowników BTC

Redaktor: Albert Czajkowski
Karta kredytowa od BlockFi z programem cashback w BTC

Visa Inc. zaczęła współpracę ze startupem kryptowalutowym BlockFi. Nowa karta Visa będzie wynagradzać użytkowników za zakupy przy pomocy Bitcoina, zamiast jak to było dotychczas gotówki lub przelotów.

Nowa karta kredytowa zostanie wydana przez Evolve Bank & Trust, a opłata roczna wyniesie za nią 200 dolarów. Zainteresowani kartą kredytową “Bitcoin Rewardsotrzymają z powrotem 1,5% swoich zakupów w postaci zasobu cyfrowego, jakim jest Bitcoin (BTC). Użytkownicy karty otrzymają również premię w wysokości 250 dolarów w BTC, po wydaniu 3000 dolarów. Dyrektor BlockFi nie mógł podać dokładnego zakresu limitów kredytowych, ale spodziewa się, że będą one się wahać od 5000 do 25 000 dolarów, w zależności od zdolności kredytowej klienta.

Byli użytkownicy startupu BlockFi będą mieli pierwszeństwo co do rejestracji i złożenia wniosku, aby otrzymać nowe karty kredytowe przed innymi. Publiczna lista zostanie otwarta na początku stycznia.

Po co funkcja cashback w formie BTC?

Nowa funkcja w karcie Visa jest świetnym rozwiązaniem, które może spopularyzować bitcoina i inne kryptowaluty. Ideą karty jest umożliwienie w łatwy sposób gromadzenia bitcoinów poprzez codzienne wydatki. Bitcoin zyskał w tym roku 166% i osiągnął rekordowy poziom blisko 20 000 dolarów w zeszłym tygodniu, napędzany przez inwestorów instytucjonalnych oraz tych szukających zabezpieczenia przed dewaluacją pieniądza fiducjarnego. Informacja o tym, że Bitcoin może być nowym złotem i “Safe Haven” obiegła cały świat po uderzeniu COVID-19, stąd też wynikła iniciatywa karty kredytowej od BlockFi.

Dzięki tej karcie ludzie mogą łatwo i bez ryzyka zyskać lub zwiększyć ekspozycję na nową klasę aktywów bez zmiany w ich wydatkach lub nawykach inwestycyjnych – powiedział Zac Prince, dyrektor generalny i założyciel BlockFi.

Zmiana podejścia Visa

Inną firmą, która współpracuje z Visa nad uruchomieniem karty z nagrodami bitcoin jest Fold, który reklamuje swoją kartę Fold Card jako „pierwszą kartę nagród bitcoin”. Karta jest obecnie w fazie beta i zainteresowani użytkownicy mogą dołączyć do jej listy oczekujących. Jednak karta Fold jest kartą debetową Visa, a nie kartą kredytową.

Podejście Visa do kryptowalut ewoluowało. Jeszcze dwa lata temu toczyli publiczną walkę z giełdą Coinbase o kwestie związane z zakupami dokonywanymi za pomocą jej kart. Następnie w lutym firmy ogłosiły wprowadzenie karty Coinbase, która umożliwia użytkownikom wydawanie Bitcoinów za pomocą karty debetowej Visa.

Wątpliwości odnośnie nowej karty BlockFi

Wśród kart kredytowych typu cashback zwrot 1,5% to typowy wskaźnik nagród, ale nie jest to najlepszy na rynku, a zdecydowana większość kart cashback nie pobiera opłaty rocznej. Tak więc perspektywa zarobienia 1,5% z powrotem w postaci bitcoina, z roczną opłatą w wysokości 200 USD, raczej nie będzie atrakcyjna, szczególnie wśród osób, które nie są jeszcze entuzjastami kryptowalut.

Karta kredytowa od BlockFi z programem cashback w BTCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.