FinHub stanie się niezależnym oddziałem SECu | Wiadomości | CrypS.

FinHub stanie się niezależnym oddziałem SECu

Zerelik Maciej
sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów

Według ogłoszenia z dnia 3 grudnia, zespół ds. fintechu w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd stał się niezależnym oddziałem.

FinHub, bo tak nazywa się fintechowy odłam SECu, został uruchomiony w 2018 r. pod kierownictwem Billa Hinmana. Od początku swojej działalności jest wiodącą instytucją regulującą rynek papierów wartościowych w odniesieniu do nowych technologii. Biorąc pod uwagę, że w tym samym czasie SEC mocno zainteresował się ICO i uznał je za niezarejestrowaną sprzedaż papierów wartościowych, FinHub z całą pewnością miał pełne ręce roboty.

FinHub będzie teraz podlegał bezpośrednio pod prezesa SECu

Stanie się niezależnym biurem oznacza, że zamiast podlegać działowi Corporate Finance, lider FinHubu, Valerie Szczepanik, będzie teraz podlegała bezpośrednio prezesowi SEC. Jeszcze przez następny miesiąc stanowisko prezesa będzie piastował Jay Clayton, który w ogłoszeniu stwierdził:

„Nasze działania na rzecz utworzenia FinHub jako samodzielnego biura wzmacniają nasze zaangażowanie we wprowadzanie nowych technologii z korzyścią dla inwestorów oraz efektywności i odporności naszych rynków. Agencja ma szczęście korzystać z doświadczenia i głębokiej wiedzy Val w dziedzinie innowacji, technologii finansowych i ochrony inwestorów i cieszę się, że będzie nadal prowadzić FinHub jako jego pierwszy dyrektor”.

Bill Hinman, dyrektor Działu Finansów Korporacyjnych, powiedział:

„Nic dziwnego, że FinHub rozwijał się pod kierownictwem Val. Ten krok w kierunku zwiększenia roli FinHub w prowadzeniu i koordynacji polityki we wszystkich oddziałach i biurach SEC przyniesie korzyści innowatorom rynkowym i wzmocni ochronę inwestorów”.

Wg. samej Szczepanik, zakres i złożoność pracy FinHubu stale ewoluuje i rozszerza się wraz z rozwojem samej technologii. Ta zmiana organizacyjna ma ułatwić agencji sprawną i elastyczną współpracę z uczestnikami rynku i organami regulacyjnymi na całym świecie. „Oprócz tego ma zachęcić do nowatorskich rozwiązań, które będą kształtować punkt przecięcia między federalnym prawem papierów wartościowych a technologią”.

Analogiczna instytucja SEC na rynkach towarowych – Commodity Futures Trading Commission, wykonała w ubiegłym roku podobny ruch, czyniąc z LabCFTC niezależne biuro.

sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów
reklama
reklama