Izraelska firma ubezpieczeniowa padła ofiarą ransomware | Wiadomości | CrypS.

Izraelska firma ubezpieczeniowa padła ofiarą ransomware

Maciej Zerelik
ransomware

Znana grupa hakerów o nazwie The Black Shadow zhackowała jedną z największych firm ubezpieczeniowych w Izraelu – Shirbit. Napastnicy ujawnili już poufne dokumenty klientów i zażądali ogromnego okupu w BTC.

Izraelska firma ubezpieczeniowa zhakowana

Według lokalnych mediów, pierwsze potwierdzenie włamania pojawiło się w poniedziałek wieczorem. Przedstawiciele grupy The Black Shadow zamieścili pierwszą partię wykradzionych dokumentów na kanale Telegram.

Shirbit skontaktował się z Krajową Dyrekcją ds. Cyberprzestrzeni i Urzędem ds. Rynku Kapitałowego w celu wszczęcia dochodzenia. Wkrótce potem organizacje potwierdziły włamanie i wskazały, że hakerzy ujawnili również liczne szczegóły dotyczące polis, w tym pierwotne dokumenty.

Według raportu, Shirbit obsługuje wielu wysoko postawionych klientów, w tym rządowych pracowników. Dyrektor generalny firmy Zvi Leibushor powiedział, że bezpieczeństwo jej klientów jest dla Shirbit priorytetem.

„Shirbit zainwestował miliony szekli w zabezpieczenie baz danych i ochronę przed atakami cybernetycznymi i spełnia wszystkie rygorystyczne wymogi prawne w tej dziedzinie”. Dodał, że firma zainwestowała „wszystkie środki i wysiłki potrzebne do skutecznego, bezpiecznego i szybkiego rozwiązania tego cyberataku, którego prawdziwym celem jest próba zaszkodzenia izraelskiej gospodarce”.

Żądanie okupu w Bitcoinie

Po ujawnieniu niewielkiej części dokumentów, przedstawiciele The Black Shadow skontaktowali się z ubezpieczalnią i zażądali 50 BTC okupu (około 960 000 dolarów). W przypadku, gdyby Shirbit nie zapłacił napastnikom w ciągu pierwszych 24 godzin, okup zostałby podwojony, i tak aż do 200 BTC. Ponadto, hakerzy zagrozili firmie ubezpieczeniowej, że jeśli nie przekaże środków do końca tego tygodnia, sprzedadzą wszystkie dane innym zainteresowanym stronom.

ransomware
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.