Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 04.01] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 04.01]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto z 04 stycznia 2021 roku
  • Cena Bitcoina spadła o 15%

Cena bitcoina spadła rano do 27,700 USD, po czym została wypełniona. Według systemu analitycznego Whale Alert, niezidentyfikowany posiadacz kryptowalut przesłał ponad 300 milionów dolarów w BTC, zaledwie godzinę przed krachem.

  • Rozdanie 3 milionów dolarów w DCEP w Shenzhen

Shenzhen, miasto w południowo-wschodnich Chinach, liczące ponad 12 milionów mieszkańców przetestuje ponownie chińskie CBDC rozdając 100,000 czerwonych kopert z 200 cyfrowymi juanami w każdej.

  • Najwyższa cena Ethereum od ponad 3 lat

Około godziny 06:35, ETH, czyli druga co do wielkości kryptowaluta pod względem wartości rynkowej, osiągnęła poziom 1151 USD. Niewiele zabrakło ETH do osiągnięcia ceny ze stycznia 2018 w wysokości 1448,18 USD. Wielu inwestorów czeka na wejście instytucji takich jak MicroStrategy lub SkyBridge w inwestycje ETH, aby podbić kryptowalutę do 2,000 USD.

  • Zainteresowanie BTC w social mediach osiąga ATH

Cena Bitcoina w ostatnich tygodniach osiągała imponujące wzrosty. Firma analityczna The Tie podzieliła się danymi, z których wynika, że liczba unikalnych tweetów dotyczących BTC osiągnęła nowe szczyty.

  • W 2020 roku z projektów DeFi skradziono 100 mln USD

Rok 2020 utorował drogę do masowej ekspansji produktów DeFi, ponieważ powstał dla nich ogromny rynek. Pojawili się także cyberprzestępcy, chętni na zgarnięcie pokaźnego łupu. Kwota wyprowadzona z projektów DeFi przekroczyła 100 milionów dolarów.

  • 3 miliardy dolarów zablokowanych na MakerDAO

W związku z szybkim rozwojem Ethereum, łączna wartość zablokowanych funduszy (TVL) na inteligentnych kontraktach projektu DeFi MakerDAO osiągnęła 3,15 miliarda dolarów. Warto wspomnieć, że w 2020 roku kapitalizacja DAI wzrosła ponad 20-krotnie dzięki szumowi wokół DeFi.

Podsumowanie dnia w krypto z 04 stycznia 2021 rokureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.