Zainteresowanie Bitcoinem w mediach społecznościowych osiąga ATH | Wiadomości | CrypS.

Zainteresowanie Bitcoinem w mediach społecznościowych osiąga ATH

Maciej Żerelik
social media ikonki

Cena Bitcoina w ostatnich tygodniach osiągała imponujące wzrosty. Sztandardowa kryptowaluta wielokrotnie wyznaczała nowe ATH. Teraz okazuje się, że BTC przełamał też kilka kluczowych wzkaźników Twittera. Wg danych analitycznych, zainteresowanie Bitcoinem w mediach społecznościowych osiągnęło nowe ATH.

W tweecie z dnia 2 stycznie firma analityczna The Tie podzieliła się danymi, z których wynika, że liczba unikalnych tweetów dot. BTC osiągnęła nowe ATH. Liczba postów dotyczących najstarszej kryptowaluty przekroczyła odnotowany podczas hossy z 2017 roku poziom 64 000.

Nie tylko Bitcoin

Wg dyrektora generalnego The TIE – Joshua Franka, zainteresowanie cały czas rośnie i nie ogranicza się do Bitcoina. Od czasu pojawienia się tweeta The TIE, liczba unikalnych tweetów po raz pierwszy przekroczyła 70 000. Całkowita liczba tweetów przekroczyła barierę 140 000, przewyższając ATH z 2017 roku – 135 000.

ATH osiągnęła też skumulowana liczba krypto tweetów – prawie 250 000 w ciągu 24 godzin. Ten wzrost zainteresowania i wolumenu nie ogranicza się do Twittera. Wzrósł także wolumen wyszukiwania fraz Bitcoin” oraz „how to buy bitcoin” w Google.bitcoin google trends

Co ciekawe, pomimo ETH przebijającego psychologiczną barierę 10 tys. dolarów, zainteresowanie frazą „how to buy ethereum” jest cały czas na niskim poziomie.

social media ikonkireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.