Zainteresowanie Bitcoinem w mediach społecznościowych osiąga ATH | Wiadomości | CrypS.

Zainteresowanie Bitcoinem w mediach społecznościowych osiąga ATH

Zerelik Maciej
social media ikonki

Cena Bitcoina w ostatnich tygodniach osiągała imponujące wzrosty. Sztandardowa kryptowaluta wielokrotnie wyznaczała nowe ATH. Teraz okazuje się, że BTC przełamał też kilka kluczowych wzkaźników Twittera. Wg danych analitycznych, zainteresowanie Bitcoinem w mediach społecznościowych osiągnęło nowe ATH.

W tweecie z dnia 2 stycznie firma analityczna The Tie podzieliła się danymi, z których wynika, że liczba unikalnych tweetów dot. BTC osiągnęła nowe ATH. Liczba postów dotyczących najstarszej kryptowaluty przekroczyła odnotowany podczas hossy z 2017 roku poziom 64 000.

Nie tylko Bitcoin

Wg dyrektora generalnego The TIE – Joshua Franka, zainteresowanie cały czas rośnie i nie ogranicza się do Bitcoina. Od czasu pojawienia się tweeta The TIE, liczba unikalnych tweetów po raz pierwszy przekroczyła 70 000. Całkowita liczba tweetów przekroczyła barierę 140 000, przewyższając ATH z 2017 roku – 135 000.

ATH osiągnęła też skumulowana liczba krypto tweetów – prawie 250 000 w ciągu 24 godzin. Ten wzrost zainteresowania i wolumenu nie ogranicza się do Twittera. Wzrósł także wolumen wyszukiwania fraz Bitcoin” oraz „how to buy bitcoin” w Google.bitcoin google trends

Co ciekawe, pomimo ETH przebijającego psychologiczną barierę 10 tys. dolarów, zainteresowanie frazą „how to buy ethereum” jest cały czas na niskim poziomie.

social media ikonki
reklama
reklama