Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 01.02.22] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 01.02.22]

Anna
Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 01.02.22]
 • Szeroka akceptacja kryptowaluty wzbudza obawy UNICEF
  UNICEF, agencja Organizacji Narodów Zjednoczonych, która zapewnia pomoc humanitarną i rozwojową dzieciom na całym świecie, stwierdziła, że upowszechnienie kryptowalut stwarza potrzebę nowych zabezpieczeń mających na celu ochronę dzieci.
 • Deutsche Börse: duży popyt na produkty kryptowalutowe
  Wiodący niemiecki operator rynku giełdowego – Deutsche Börse – poinformował, że w ubiegłym roku odnotowano bardzo duży popyt na produkty kryptowalutowe. Firma podkreśliła, że średni miesięczny obrót inwestycyjnymi produktami kryptowalutowymi wzrósł do ponad 1 mld USD, czyli był o 922% większy niż w 2020 roku (115 mln USD).
 • Hongkong: kryptowalutowe ETF-y tylko dla inwestorów profesjonalnych
  W styczniu Bloomberg donosił o planach banku centralnego Hongkongu, dotyczących przyszłych regulacji rynku kryptowalutowego. Teraz, część z nich wchodzi w życie. Władze zdecydowały o ograniczeniu dostępności kryptowalutowych indeksów ETF, z zamiarem minimalizacji ryzyka związanego z handlem na rynkach aktywów cyfrowych.
 • Indie wprowadzają 30% podatku od kryptowalut
  Indie próbują dotrzymać kroku globalnemu ruchowi w kwestii wirtualnych instrumentów finansowych. Kraj ten ogłosił plan wprowadzenia podatku od dochodów z kryptowalut. Zamierza także wprowadzić cyfrową walutę banku centralnego. Posunięcie Indii nastąpiło m.in. po tym, jak Chiny rozpoczęły w kilku miastach testy CBDC.
 • Chiliz blokuje umowę partnerską pomiędzy Binance i AFA
  Chiliz, operator tokenów kibica, zablokował w arbitrażu sponsorską umowę pomiędzy Binance i Argentyńskim Związkiem Piłki Nożnej (AFA). AFA wcześniej zawarł umowę na emisję tokentów z platformą Socios należącą do Chiliz. Zgodnie z decyzją sądu, AFA musi anulować wszystkie transakcje, które zostały ogłoszone lub podpisane z Binance.
 • Fundusz SAFU od Binance jest już warty 1 mld USD
  Binance podejmuje poważne kroki, aby zabezpieczyć się przed potencjalnym hackiem. Wiodąca giełda kryptowalut ogłosiła, że wartość jej funduszu Secure Asset Fund, inaczej znanego jako SAFU, przekroczyła 1 miliard dolarów.
Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 01.02.22]
reklama
reklama