Indie wprowadzają 30% podatku od kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Indie wprowadzają 30% podatku od kryptowalut

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutową

Indie próbują dotrzymać kroku globalnemu ruchowi w kwestii wirtualnych instrumentów finansowych. Kraj ten ogłosił plan wprowadzenia podatku od dochodów z kryptowalut. Zamierza także wprowadzić cyfrową walutę banku centralnego. Posunięcie Indii nastąpiło m.in. po tym, jak Chiny rozpoczęły w kilku miastach testy CBDC

Indie planują opodatkowanie dochodów z kryptowalut i uruchomienie cyfrowej waluty. Jak powiedziała Nirmala Sitharaman, minister finansów:

Nastąpił fenomenalny wzrost transakcji w wirtualnych aktywach cyfrowych. Wielkość i częstotliwość tych transakcji sprawiły, że konieczne jest zapewnienie określonego systemu podatkowego.

Chociaż minister finansów w trakcie przemówienia nie używała słów takich jak kryptowaluta czy krypto, to posługiwała się wyrażeniem „wirtualny zasób cyfrowy”, które przez branże interpretowane jest jako kryptowaluty i tokeny niewymienne (NFT).

Kryptowaluty na najwyższym progu podatkowym

Dochód pochodzący z wirtualnych aktywów cyfrowych zostanie opodatkowany w wysokości 30%. To najwyższy próg podatkowy w Indiach. Przy obliczaniu dochodu podlegającego opodatkowaniu nie można jednak potrącać żadnych wydatków lub dodatków, poza kosztami nabycia. Co więcej, straty z transferu aktywów cyfrowych nie można odliczyć od innych dochodów.

Minister finansów zapowiedziała również, że bank centralny w przyszłym roku finansowym wprowadzi walutę cyfrową z wykorzystaniem blockchain i innych technologii wspierających:

Wprowadzenie cyfrowej waluty banku centralnego znacznie wzmocni gospodarkę cyfrową. Cyfrowa waluta doprowadzi również do wydajniejszego i tańszego systemu zarządzania walutami.

Doniesienia lokalnych mediów dotyczące planów uregulowania branży kryptowalut pojawiały się już w grudniu ubiegłego roku. Bank Rezerw Indii aktualnie podejmuje prace nad stopniową strategią wdrażania. Wedle szacunków branżowych, w Indiach może być od 15 do 20 mln inwestorów kryptograficznych. Łączne zasoby kryptowalut mogą wynosić ok. 400 mld rupii, tj. około 5,29 mld USD.

Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutowąreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.