Szeroka akceptacja kryptowaluty wzbudza obawy UNICEF | Wiadomości | CrypS.

Szeroka akceptacja kryptowaluty wzbudza obawy UNICEF

Mariusz Przepiórka
Szeroka akceptacja kryptowaluty wzbudza obawy UNICEF

UNICEF, agencja Organizacji Narodów Zjednoczonych, która zapewnia pomoc humanitarną i rozwojową dzieciom na całym świecie, stwierdziła, że upowszechnienie kryptowalut stwarza potrzebę nowych zabezpieczeń mających na celu ochronę dzieci.

„Nieuregulowane kryptowaluty stanowią zagrożenie dla stabilności systemów finansowych, przychodów rządowych, od których zależy wiele usług dla dzieci” – wskazał UNICEF w nowym raporcie Prospects for Children 2022.

Organizacja charytatywna zauważyła również, że kryptowaluty mogą bezpośrednio szkodzić dzieciom, ułatwiając „nieuregulowane transakcje, które leżą u podstaw handlu dziećmi, wykorzystywania seksualnego, sprzedaży i zakupu treści przedstawiających wykorzystywanie dzieci oraz wyłudzania i wymuszania na dzieciach”.

UNICEF wskazuje na działania Chin wobec kryptowalut

Raport powołuje się na inicjatywy Mastercard i Visa, które chcą zaoferować swoim klientom portfele kryptowalutowe, a także na badanie, które wykazało, że 40% globalnych konsumentów zamierza korzystać z kryptowalut w 2022 roku. UNICEF dostrzega jednak, że niektóre z największych gospodarek starają się uregulować branżę kryptowalutową.

– Decyzja Chin o wdrożeniu ściśle kontrolowanej i monitorowanej waluty cyfrowej, która opiera się na wielu innowacjach i jednoczesne uznanie wszystkich transakcji kryptowalutowych za nielegalne, oferuje jeden model ograniczenia rozprzestrzeniania się prywatnych technologii finansowych na rzecz publicznych alternatyw – czytamy w raporcie.

Agencja przyjmuje darowizny kryptowalutowe

Podkreślanie zagrożeń, jakie niosą ze sobą kryptowaluty, nie przeszkadza jednak agencji UNICEF korzystać z tej technologii. Organizacja charytatywna była jedną z pierwszych, które w 2019 roku zaczęła przyjmować darowizny w kryptowalutach, stając się pierwszą agencją ONZ, która posiadała kryptowaluty i przeprowadzała transakcje z ich użyciem. W kwietniu 2021 roku UNICEF CryptoFund otrzymał wsparcie w wysokości 1 mln USD od giełdy kryptowalutowej Huobi.

Organizacja non-profit wykorzystała również możliwości pozyskiwania środków za pomocą tokenów NFT. W grudniu 2021 roku UNICEF uruchomił sprzedaż tokenów NFT z okazji 75. rocznicy swojego istnienia, zbierając pieniądze na szkolne łącza internetowe w ramach własnej inicjatywy Giga Initiative.

Szeroka akceptacja kryptowaluty wzbudza obawy UNICEFreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.