Chiliz blokuje umowę partnerską pomiędzy Binance i AFA | Wiadomości | CrypS.

Chiliz blokuje umowę partnerską pomiędzy Binance i AFA

Anna Sutowicz
AFA podpisała umowy z Chiliz i Binance

Chiliz, operator tokenów kibica, zablokował w arbitrażu sponsorską umowę pomiędzy Binance i Argentyńskim Związkiem Piłki Nożnej (AFA). AFA wcześniej zawarł umowę na emisję tokentów z platformą Socios należącą do Chiliz. Zgodnie z decyzją sądu, AFA musi anulować wszystkie transakcje, które zostały ogłoszone lub podpisane z Binance.

Jak się zaczęło?

Konflikt interesów powstał w zeszłym tygodniu. Wówczas Binance, największa na świecie giełda kryptowalut pod względem wolumenu rynkowego – zawarła umowę z Argentyńskim Związkiem Piłki Nożnej (AFA). Umowa obejmowała m.in. prawa do nazwy argentyńskiej najwyższej klasy Primera Division. Binance miało stać się wówczas globalnym sponsorem głównym narodowych drużyn piłkarskich Argentyny i opracować nowy fan token.

Reakcja Chiliz

Zawarcie partnerstwa spowodowało zerwanie umowy z konkurencyjną firmą blockchain Chiliz, z którą AFA podpisał umowę na wyłączność w zeszłym roku. Umowa odnosiła się m.in. do uruchomienia tokena fanów na platformie Socios. W jej ramach, Primera Division w sezonie 2021/22 nosiła nazwę „Torneo Socios.com”. Po ogłoszeniu umowy AFA z Binance, Chiliz zapowiedział podjęcie kroków prawnych i odniosł się do sprawy:

Jesteśmy zdumieni oświadczeniem opublikowanym dzisiaj przez AFA ogłaszającym umowę o przyznaniu innemu dostawcy praw, które zgodnie z prawem nam zostały przyznane.

Argentyński Narodowy Trybunał Handlowy przychylił się do wniosku Chiliz. Sędzia zadecydował, że umowa którą AFA podpisała z Socios pozostaje w sprzeczności z warunkami nowej umowy Binance. Chiliz z zadowoleniem przyjął decyzję sądu. Jednocześnie zapowiedział aktywną współpracę z argentyńskim wymiarem sprawiedliwości w celu obrony swoich praw.

Zgodnie z decyzją sądu, AFA nie może podejmować jakichkolwiek działań, prowadzić jakichkolwiek postępowań lub wprowadzać jakiekolwiek środki, które mogą zakłócać wykonywanie praw wyłącznych przez platformę Socios.

Argentyński Związek Piłki Nożnej uznał nakaz, jednocześnie zapowiedział odwołanie od decyzji sądu.

AFA podpisała umowy z Chiliz i Binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.