Deutsche Börse: duży popyt na produkty kryptowalutowe | Wiadomości | CrypS.

Deutsche Börse: duży popyt na produkty kryptowalutowe

Mariusz Przepiórka
Deutsche Börse: duży popyt na produkty kryptowalutowe

Wiodący niemiecki operator rynku giełdowego – Deutsche Börse – poinformował, że w ubiegłym roku odnotowano bardzo duży popyt na produkty kryptowalutowe. Firma podkreśliła, że średni miesięczny obrót inwestycyjnymi produktami kryptowalutowymi wzrósł do ponad 1 mld USD, czyli był o 922% większy niż w 2020 roku (115 mln USD).

Spółka poinformowała o rekordowych wynikach w swym najnowszym raporcie. Wychodząc naprzeciw rosnącemu popytowi na produkty kryptowalutowe, operator giełdowy rozszerzył swoją ofertę w 2021 roku. Pozwoliło to klientom na inwestowanie w produkty oparte na 36 kryptowalutach. Dla porównania, w 2020 roku były to tylko cztery kryptowaluty.

Operator poszerza ofertę kryptowalutową

Kilka miesięcy temu Deutsche Börse rozpoczęła notowanie Bitcoin Spot ETN na swojej cyfrowej giełdzie Xetra. Produkt ten pochodzi od Invesco – amerykańskiej firmy zarządzającej, która wcześniej złożyła w USA wniosek o uruchomienie funduszu ETF opartego na bitcoinie, ale został odrzucony.

– Utrzymujący się silny wzrost w segmencie ESG potwierdza, jak istotną misją dla emitentów i inwestorów jest zrównoważony rozwój. Z ponad 500 ETF-ami ESG znajdującymi się obecnie na Xetra oferujemy inwestorom największy wachlarz produktów w Europie. Współpracujemy z emitentami, aby jeszcze bardziej rozszerzyć tę ofertę i sprostać coraz większemu popytowi – powiedział Stephan Kraus, szef działu ETF w Deutsche Börse.

Inwestycje giełdy w branżę krypto

Pod koniec 2021 roku niemiecka firma nabyła większościowy udział w Crypto Finance AG – szwajcarskiej firmie, która świadczy usługi w zakresie aktywów cyfrowych. Później Deutsche Börse ujawniła, że może zapewnić klientom dalsze opcje kryptowalutowe, w tym post-trading. Transakcja umożliwiła jednocześnie Crypto Finance AG dostęp do ekosystemu rynku niemieckiego. Wcześniej szwajcarska firma rozszerzyła swoje usługi na Singapur.

Deutsche Börse: duży popyt na produkty kryptowalutowereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.