Deutsche Börse: duży popyt na produkty kryptowalutowe | Wiadomości | CrypS.

Deutsche Börse: duży popyt na produkty kryptowalutowe

Mariusz Przepiórka
Deutsche Börse: duży popyt na produkty kryptowalutowe

Wiodący niemiecki operator rynku giełdowego – Deutsche Börse – poinformował, że w ubiegłym roku odnotowano bardzo duży popyt na produkty kryptowalutowe. Firma podkreśliła, że średni miesięczny obrót inwestycyjnymi produktami kryptowalutowymi wzrósł do ponad 1 mld USD, czyli był o 922% większy niż w 2020 roku (115 mln USD).

Spółka poinformowała o rekordowych wynikach w swym najnowszym raporcie. Wychodząc naprzeciw rosnącemu popytowi na produkty kryptowalutowe, operator giełdowy rozszerzył swoją ofertę w 2021 roku. Pozwoliło to klientom na inwestowanie w produkty oparte na 36 kryptowalutach. Dla porównania, w 2020 roku były to tylko cztery kryptowaluty.

Operator poszerza ofertę kryptowalutową

Kilka miesięcy temu Deutsche Börse rozpoczęła notowanie Bitcoin Spot ETN na swojej cyfrowej giełdzie Xetra. Produkt ten pochodzi od Invesco – amerykańskiej firmy zarządzającej, która wcześniej złożyła w USA wniosek o uruchomienie funduszu ETF opartego na bitcoinie, ale został odrzucony.

– Utrzymujący się silny wzrost w segmencie ESG potwierdza, jak istotną misją dla emitentów i inwestorów jest zrównoważony rozwój. Z ponad 500 ETF-ami ESG znajdującymi się obecnie na Xetra oferujemy inwestorom największy wachlarz produktów w Europie. Współpracujemy z emitentami, aby jeszcze bardziej rozszerzyć tę ofertę i sprostać coraz większemu popytowi – powiedział Stephan Kraus, szef działu ETF w Deutsche Börse.

Inwestycje giełdy w branżę krypto

Pod koniec 2021 roku niemiecka firma nabyła większościowy udział w Crypto Finance AG – szwajcarskiej firmie, która świadczy usługi w zakresie aktywów cyfrowych. Później Deutsche Börse ujawniła, że może zapewnić klientom dalsze opcje kryptowalutowe, w tym post-trading. Transakcja umożliwiła jednocześnie Crypto Finance AG dostęp do ekosystemu rynku niemieckiego. Wcześniej szwajcarska firma rozszerzyła swoje usługi na Singapur.

Deutsche Börse: duży popyt na produkty kryptowalutowe
reklama
reklama