Peckshield alarmuje o tzw. "honeypocie" podszywającym się pod Terra Fork | Wiadomości | CrypS.

Peckshield alarmuje o tzw. “honeypocie” podszywającym się pod Terra Fork

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
scam

Firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchaina Peckshield ostrzegła dziś inwestorów przed nowo powstałym “honeypotem” podszywającym się pod “Terra Luna Classic” (LUNC) na Binance Smart Chain (BSC).


Jakiś czas temu współzałożyciel Terra – Do Kwon zaproponował fork blockchaina Terra. Zgodnie z propozycją, Kwon chce stworzyć nowy łańcuch bez stablecoina UST. Stary natomiast miałby zostać przemianowany na “Terra Classic”.

Jak podaje Peckshield, oszuści stworzyli już fałszywy token Terra Luna Classic działający za pośrednictwem strony phishingowej o nazwie v2terra.com.

Wygląda na to, że inwestorzy już wpadli w pułapkę. LUNC był już aktywnie handlowany na Pancakeswap, najpopularniejszej giełdzie opartej na BSC. Według danych, całkowity wolumen obrotu LUNC przekroczył 135 000 USD w ciągu ostatnich 24 godzin.

Honeypot to inteligentny kontrakt, który udaje, że wysyła część środków do losowo wybranego użytkownika (ofiary), pod warunkiem, że ten dostarczy dodatkowe środki. Jednak środki przesłane przez użytkownika zostaną uwięzione w kontrakcie, dzięki czemu dostęp do nich ma jedynie jego twórca.

Typowe oszustwo honeypot polega na obietnicy odesłania dwukrotności wpłaconej kwoty. Tak więc użytkownikowi obiecuje się 2 ETH za wysłanie 1 ETH, ale twórca honeypota zatrzymuje tylko 1 ETH i nie odsyła nic.

scam

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.