Do Kwon proponuje hard fork Terry, aby ratować ekosystem | Wiadomości | CrypS.

Do Kwon proponuje hard fork Terry, aby ratować ekosystem

Mariusz Przepiórka
terra luna spadek

Do Kwon, współzałożyciel borykającego się z problemami blockchaina Terra Luna, ogłosił zmieniony plan odbudowy ekosystemu. Przypomnijmy, że blockchain stracił niemal całą kapitalizacje rynkową w wyniku błędów w projekcie


Terraform Labs ma przestawić jutro nową propozycję zarządzania i zastosowania hard forka sieci. Nowy blockchain nie będzie powiązany ze stablecoinem TerraUSD (UST), natomiast stary blockchain Terra będzie istniał nadal wraz z UST i otrzyma nazwę Terra Classic (LUNC). Jeżeli plan Do Kwona zostanie zatwierdzony i wszystko pójdzie zgodnie z zamierzeniami, nowy blockchain LUNA zostanie uruchomiony 27 maja.

Zgodnie z propozycją, nowe tokeny LUNA będą zrzucane posiadaczom LUNC, posiadaczom UST oraz kluczowym deweloperom blockchaina Terra Classic. Ponadto portfel Terraform Labs o adresie terra1dp0taj85ruc299rkdvzp4z5pfg6z6swaed74e6 zostanie usunięty z listy do zrzutów, dzięki czemu Terra stanie się łańcuchem w pełni należącym do społeczności.

Proponowana podaż LUNC jest ograniczona do 1 mld, z czego 25% trafi do puli społeczności, 5% do kluczowych deweloperów, a 70% do posiadaczy LUNC i UST.

Wyczerpane rezerwy LFG

Wcześniej Luna Foundation Guard ujawniła, że zużyła ogromną część swoich rezerw kryptowalutowych, próbując ratować UST. W związku z tym jest mało prawdopodobne, aby ekosystem Terra mógł się uratować bez pomocy kapitału zewnętrznego.

Changpeng Zhao, dyrektor generalny Binance, powiedział, że będzie wspierał społeczność Terra, ale chciałby zobaczyć więcej przejrzystości ze strony podmiotu w odniesieniu do ostatnich wydarzeń.

Polygon przyjmuje projekty z ekosystemu Terra

Tymczasem Ryan Wyatt, dyrektor generalny Polygon Studios, napisał na Twitterze, że jego firma pracuje już w kilku projektach Terra, których celem jest przejście do sieci Polygon.

Zdaniem Wyatta, społeczność blockchain jest gotowa przyjąć deweloperów firmy Terra i pomóc ich projektom w powrocie do normalności. Szef Polygon stwierdził również, że firma zapewni kapitał i wszystkie niezbędne zasoby, aby migracja zakończyła się sukcesem.

Czy LUNA jest możliwa do ocalenia?

Zdaniem Pawła Trybulskiego, autora „Fintech meets cryptoszanse na odrodzenie się ekosystemu Terra są minimalne. Jak zauważa:

Mimo najnowszej propozycji Do Kwona, aby utworzyć nowego chaina Terra z nowym tokenem ($LUNA), podczas gdy stary chain zostanie zmieniony na Terrę Classic (z tokenem – Luna Classic $LUNC), plan ten ma niewielkie szanse na powodzenie. Nie będzie w nim żadnego stablecoina, a przecież cała wartość ekosystemu Terry opierała się na interakcji ze stabelcoinem TerraUSD ($UST). To była główna wartość tego blockchainu dla zdecydowanej większości użytkowników. A, jak wiemy, $UST jest już martwe i nie ma szans, aby wróciło do poziomu $1. Dodatkowo pamiętajmy o kwestii zaufania, które według mnie zostało bezpowrotnie utracone.

A jaka jest Wasza opinia na ten temat? 

terra luna spadekreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.