Peckshield alarmuje o tzw. "honeypocie" podszywającym się pod Terra Fork | Wiadomości | CrypS.

Peckshield alarmuje o tzw. „honeypocie” podszywającym się pod Terra Fork

Zerelik Maciej
scam

Firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchaina Peckshield ostrzegła dziś inwestorów przed nowo powstałym „honeypotem” podszywającym się pod „Terra Luna Classic” (LUNC) na Binance Smart Chain (BSC).


Jakiś czas temu współzałożyciel Terra – Do Kwon zaproponował fork blockchaina Terra. Zgodnie z propozycją, Kwon chce stworzyć nowy łańcuch bez stablecoina UST. Stary natomiast miałby zostać przemianowany na „Terra Classic”.

Jak podaje Peckshield, oszuści stworzyli już fałszywy token Terra Luna Classic działający za pośrednictwem strony phishingowej o nazwie v2terra.com.

Wygląda na to, że inwestorzy już wpadli w pułapkę. LUNC był już aktywnie handlowany na Pancakeswap, najpopularniejszej giełdzie opartej na BSC. Według danych, całkowity wolumen obrotu LUNC przekroczył 135 000 USD w ciągu ostatnich 24 godzin.

Honeypot to inteligentny kontrakt, który udaje, że wysyła część środków do losowo wybranego użytkownika (ofiary), pod warunkiem, że ten dostarczy dodatkowe środki. Jednak środki przesłane przez użytkownika zostaną uwięzione w kontrakcie, dzięki czemu dostęp do nich ma jedynie jego twórca.

Typowe oszustwo honeypot polega na obietnicy odesłania dwukrotności wpłaconej kwoty. Tak więc użytkownikowi obiecuje się 2 ETH za wysłanie 1 ETH, ale twórca honeypota zatrzymuje tylko 1 ETH i nie odsyła nic.

scam
reklama
reklama