MetaMask może wypuścić swój token i przeprowadzić airdrop | Wiadomości | CrypS.

MetaMask może wypuścić swój token i przeprowadzić airdrop

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
metamask inwestorzy instytucjonalni

MetaMask w rozmowie ze społecznością ujawnił, że rozważa stworzenie własnego tokena i przeprowadzenia airdropu.

Podczas swojego pierwszego w historii spotkania ze społecznością, zespół programistów MetaMask omówił potencjalne plany dotyczące wydania własnego tokena.

Erik Marks, starszy inżynier oprogramowania, stwierdził, że MetaMask jest “otwarty na pomysł uczynienia projektu własnością społeczności” poprzez wprowadzenie governance tokena. Niemniej jednak, przedstawił również pewne warunki. Jak twierdzi Marks, zespół nie chce tworzyć tokena, “który nie ma przypadku użycia.”. Zamiast tego chciałby, aby miał on “przekonujące zastosowanie”.

Deweloper wyraził również obawy dotyczące ewentualnego schematu pump and dump. Według niego, ICO “przyniosłoby korzyści społeczności, ponieważ natychmiast spowodowałoby wzrost ceny”. Jednak wiąże się z tym ryzyko, że “niektórzy mogliby go sprzedać, a tym samym zdumpować”.

Od hype’u na DeFi w 2020 roku, zdecentralizowane platformy, takie jak np. Uniswap i 1Inch, rozdały darmowe tokeny swoim wczesnym sympatykom. W obu przypadkach przeprowadzony airdrop był mocno lukratywny, a użytkownicy otrzymali tysiące dolarów.

Ruchy platformy DeFi doprowadziły do spekulacji, że MetaMask również rozda tokeny swojej społeczności. Zespół sprecyzował teraz, że rozważa taką opcję, ale póki co nie jest to nic pewnego.

MetaMask jest domyślnym portfelem dla większości aplikacji DeFi opartych na Ethereum i ma ponad pięć milionów miesięcznych aktywnych użytkowników. Oprócz świadczenia usług portfela, MetaMask umożliwia również wymianę tokenów z poziomu portfela.

Oprócz wstępnego planu wydania tokena, zespół MetaMask opracowuje również nowe funkcje, które pozwolą na przenoszenie aktywów pomiędzy różnymi łańcuchami i rozwiązaniami warstwy 2.

metamask inwestorzy instytucjonalnireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.