Uwaga na token Dingo - opłaty transakcyjne wynoszą do 99% | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na token Dingo – opłaty transakcyjne wynoszą do 99%

Redaktor: Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Altcoiny

Analitycy z firmy Check Point zajmującej się bezpieczeństwem informatycznym uznali token Dingo za potencjalne oszustwo. Specjaliści podjęli taką decyzję po znalezieniu funkcji, która pozwala właścicielowi projektu manipulować opłatami transakcyjnymi do 99% wartości transakcji.


Ostrzeżenie od Check Point pojawia się po tym, jak analitycy firmy stwierdzili 47 przypadków takiej zmiany opłat transakcyjnych.

Token Dingo znajdował się na 619. miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej, która wynosiła ponad 20 mln USD (według CoinMarketCap). Wzrost wartości tokena był duży, dlatego przyciągnął inwestorów lubiących wysokie ryzyko. Po pojawieniu się raportu Check Point cena i kapitalizacja projektu spały o 99%.

Pomimo rosnącej popularności tokena Dingo, strona internetowa projektu nie zawierała wielu informacji o właścicielu, a opublikowana dokumentacja „tokenomiki” wspominała tylko o 10% (5% + 5%) opłacie transakcyjnej.

Według Check Point kod źródłowy projektu zawiera jednak funkcję o nazwie „setTaxFeePercent”, która umożliwia właścicielowi projektu zmianę w każdym momencie, gdy ktoś kupuje lub sprzedaje tokeny Dingo, co pozwala mu na otrzymanie do 99% transakcji.

Opłaty transakcyjne są traktowane jako 95% podatku i 4% opłaty za płynność, co pozostawia inwestorom zaledwie 1% bez możliwości odwrócenia transakcji.

Dingo nie reaguje na skargi użytkowników

Firma Check Point twierdzi, że w jednym zaobserwowanym przez nich przypadku użytkownik wydał 26,89 USD, aby kupić 427 milionów tokenów Dingo, ale zamiast tego otrzymał 4,27 miliona, co stanowi dokładnie 1%.

47 przypadków zaobserwowanych przez Check Point to za mało, aby wywrzeć wrażenie na szerszej bazie inwestorów Dingo, jednak takie działania mogą być testem przeprowadzonym przez operatora, który może zastosować zmianę funkcji w odniesieniu do wszystkich transakcji i zmaksymalizować swoje zyski, gdy token osiągnie wyższą cenę.

W sieci i mediach społecznościowych nie brakuje jednak relacji użytkowników, którzy skarżą się na problemy związane z wymianą tokenów. Podkreślają przy tym, że pozostaje to bez jakiejkolwiek reakcji ze strony oficjalnych profili projektu Dingo.

ostrzeżenie kryptowaluty scam

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.