Oszuści podszywają się pod Rafała Zaorskiego - uwaga na fałszywe konto na IG | Ostrzeżenie | CrypS.

Oszuści podszywają się pod Rafała Zaorskiego – uwaga na fałszywe konto na IG

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Rafał Zaorski okrada ludzi, wyłudzając od nich po kilka tysięcy złotych? Ta historia wydarzyła się naprawdę, ale nie ma ona nic wspólnego z prawdziwym Rafałem Zaorskim. Na Instagramie pojawił się jego naśladowca.

Uwaga na instagramowy profil @zaorski_rafal

Fałszywy Rafał Zaorski ma prawie 20 000 obserwatorów, czyli dwukrotnie mniej niż prawdziwy “król polskich spekulantów”, którego konto to @zaorski.rafal (kropka zamiast podkreślnika).

Oszuści skopiowali większość zdjęć oraz przypiętych relacji z oryginalnego profilu. Dodawali je od 20 lutego 2022, podczas gdy prawdziwe konto Rafała Zaorskiego rozpoczęło aktywność w kwietniu 2015 roku.

Fałszywe oraz prawdzie konto Rafała Zaorskiego
Konto Rafała Zaorskiego na Instagramie: fałszywe (po lewej) oraz prawdzie (po prawej)

Po ostatnich sukcesach w shortowaniu rynku kryptowalut o Rafale Zaorskim pisały także media głównego nurtu, m.in. Gazeta Wyborcza. Oszuści korzystają z jego popularności i atakują ludzi, którzy liczą na pomoc w zarobieniu pieniędzy. Prosty przekręt polega na zmanipulowaniu drugiej strony i nakłonieniu jej do przesłania kryptowalut na wskazany adres. Środki mają zostać pomnożone i wrócić do nadawcy, jednak jak łatwo przewidzieć, kończy się na obietnicach.

ostrzeżenie kryptowaluty scam

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.