Oszuści podszywają się pod Rafała Zaorskiego - uwaga na fałszywe konto na IG | Ostrzeżenie | CrypS.

Oszuści podszywają się pod Rafała Zaorskiego – uwaga na fałszywe konto na IG

Redakcja

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Rafał Zaorski okrada ludzi, wyłudzając od nich po kilka tysięcy złotych? Ta historia wydarzyła się naprawdę, ale nie ma ona nic wspólnego z prawdziwym Rafałem Zaorskim. Na Instagramie pojawił się jego naśladowca.

Uwaga na instagramowy profil @zaorski_rafal

Fałszywy Rafał Zaorski ma prawie 20 000 obserwatorów, czyli dwukrotnie mniej niż prawdziwy „król polskich spekulantów”, którego konto to @zaorski.rafal (kropka zamiast podkreślnika).

Oszuści skopiowali większość zdjęć oraz przypiętych relacji z oryginalnego profilu. Dodawali je od 20 lutego 2022, podczas gdy prawdziwe konto Rafała Zaorskiego rozpoczęło aktywność w kwietniu 2015 roku.

Fałszywe oraz prawdzie konto Rafała Zaorskiego
Konto Rafała Zaorskiego na Instagramie: fałszywe (po lewej) oraz prawdzie (po prawej)

Po ostatnich sukcesach w shortowaniu rynku kryptowalut o Rafale Zaorskim pisały także media głównego nurtu, m.in. Gazeta Wyborcza. Oszuści korzystają z jego popularności i atakują ludzi, którzy liczą na pomoc w zarobieniu pieniędzy. Prosty przekręt polega na zmanipulowaniu drugiej strony i nakłonieniu jej do przesłania kryptowalut na wskazany adres. Środki mają zostać pomnożone i wrócić do nadawcy, jednak jak łatwo przewidzieć, kończy się na obietnicach.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.