Niepokojące doniesienia dot. Binance. Giełda nadal zwalnia pracowników | Wiadomości | CrypS.

Niepokojące doniesienia dot. Binance. Giełda nadal zwalnia pracowników

Binance Binance

Jak podało Wall Street Journal, Binance zwolniło w ostatnich tygodniach ponad 1000 pracowników. Wszystko dzieje się niedługo po tym, jak SEC pozwała giełdę o handel niezarejestrowanymi papierami wartościowymi. 


Binance zwalnia ludzi

W ostatnim czasie firma zakończyła współpracę z kilkoma dyrektorami wysokiego szczebla. Okazuje się, że to nie koniec. Teraz zajęcie tracą m.in. pracownicy z działu obsługi klienta. Ponoć zlikwidowano ponad 1000 etatów.

To o tyle zaskakująca decyzja, że zwalnianie personelu supportu klienta może negatywnie odbić się na jakości świadczonych usług. Tym bardziej, że chodzi o ludzi z różnych oddziałów giełdy, obsługujących różne części globu. Giełda nie podała szczegółowych informacji o przyczynach zwolnień. Możemy tylko założyć, że albo firma planuje skoncentrować się na innych obszarach swojej działalności, albo popyt na jej usługi (a przez to zysk) spadł na tyle, że musi szukać oszczędności, gdzie tylko się da. Miałoby to sens, bowiem z pewnością wiele osób nie chce korzystać z platformy Binance po tym, jak jej amerykańska odnoga została pozwana przez SEC.

Od razu warto też dodać, że pomimo redukcji liczby etatów firma Changpenga Zhao (CZ) nadal pozostaje jednym z największych podmiotów w branży kryptowalut.

Sześć świeczek na torcie

Wszystko dzieje się w szczególnych okolicznościach. I nie chodzi o wspomnianą batalię sądową z SEC, ale to, że CZ niedawno uczcił 6. rocznicę startu jego giełdy.

Zhao podziękował społeczności Binance, która w jego oczach napędzała wzrost i innowacyjność giełdy. Wskazał też na pewne trendy – rosnące zainteresowanie gigantów ze “starego” rynku, takich jak BlackRock i Fidelity, kryptowalutami i rozwój zdecentralizowanych finansów (DeFi).

W tle, jak wspomnieliśmy firma przygotowuje się do walki w sądzie z SEC. Ta potrwa zapewne parę lat. W tym tygodniu widzieliśmy jednak finał podobnej rozgrywki na linii Ripple-SEC. Kryptowalutowa spółka wygrała z Komisją w sądzie, który uznał, że token XRP nie jest papierem wartościowym – a przynajmniej w chwili, gdy jest obiektem handlu na giełdzie. To potencjalny punkt także dla Binance, bowiem firma ta będzie mogła argumentować w czasie rozprawy, że wcale nie umożliwiała handlu niezarejestrowanymi papierami wartościowymi.

Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.