Kluczowi dyrektorzy Binance składają rezygnację. W tle trwa śledztwo przeciwko giełdzie | Wiadomości | CrypS.

Kluczowi dyrektorzy Binance składają rezygnację. W tle trwa śledztwo przeciwko giełdzie

Patryk Chodyniecki
Binance

Changpeng Zhao, dyrektor generalny kryptowalutowej giełdy Binance zaprzecza doniesieniom wskazującym na odejście kluczowych pracowników z giełdy w wyniku jej kłopotów na tle prawnym.


Według niego zmiany zespołu są klasycznym elementem standardowej rotacji kadrowej, a rynek wyolbrzymia informacje licząc na FUD, czyli sianie w mediach strachu, niepewności i wątpliwości wobec konkretnego podmiotu.

Odejście czołowych graczy

Zhao poinformował dzisiaj na Twitterze, że powody odejścia najważniejszych osób z giełdy są znane jemu oraz jego zepsołowi. Informacje, które przekazują media mają jedynie charakter spekulacyjny. Jednocześnie wskazuje on, że w każdej firmie dochodzi do rotacji personelu w związku ze zmianami na rynku, ewolucją organizacji i zmianami sytuacji osobistej pracowników. Według oficjalnych informacji ze spółki odeszło kilku ważnych menedżerów, w tym: 

  • radca generalny – Han Ng
  • dyrektor ds. strategii – Patrick Hillmann,
  • starszy wiceszef ds. zgodności – Steven Christie.

Jednocześnie Hillmann wskazał, że jego odejście odbywało się w miłej atmosferze: 

Jak przekazał serwis Fortune, w tym tygodniu każdy z nich poinformował Zhao o swoim odejściu. Tajemnicą poliszynela jest, że największa na świecie giełda kryptowalut przeżywa okres turbulencji, które powstały na skutek śledztwa Departamentu Sprawiedliwości. Odejście czołowych dyrektorów tylko zwiększa niepewność na tym rynku. 

Binance pod presją

Jak wiadomo, Binance jest obecnie pod ścisłym nadzorem wielu regulatorów na całym świecie. Samo odejście pracowników z działów prawnych i zgodności z prawem prawdopodobnie doprowadzi do komplikacji w zakresie obrony przed urzędami. Jeszcze w czerwcu, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała Binance o naruszenie 13 artykułów prawa o papierach wartościowych. Dwa miesiące przed tym zdarzeniem firma otrzymała również pozew od Komisji Handlu Towarami Terminowymi (CFTC). Na dodatek Binance jest przedmiotem kilku dochodzeń prowadzonych przez regulatorów w Europie i Australii. To pokazuje, że giełda przeżywa obecnie jeden z najtrudniejszych czasów od swojego powstania. 

Zhao zabiera głos

W odpowiedzi na doniesienia o odejściu z firmy wielu kluczowych pracowników, Zhao napisał na Twitterze: 

Kiedy zmieniają się rynki i globalne środowisko dla kryptowalut, kiedy nasza organizacja ewoluuje, a sytuacje osobiste się zmieniają, w każdej firmie następuje rotacja kadrowa. Dziękujemy wszystkim naszym byłym członkom zespołu za ich wkład w nasz rozwój i życzymy im wszystkiego najlepszego. Gratulujemy również naszym członkom zespołu, którzy przejęli te nowe role. Wszyscy są naprawdę specjalistami wysokiej klasy.

Czy to jest dobra mina do złej gry? 

Reakcja rynku na doniesienia

Publikacja artykułu w Fortune, donoszącego o odejściu czołowych pracowników, spowodowała spadek ceny BNB o około 2%. To pokazuje zdystansowane zachowanie inwestorów w stosunku do giełdy. Z pewnością firma będzie musiała skupić się na zgodności z przepisami i odbudowie zaufania wśród użytkowników i inwestorów, aby utrzymać swoją pozycję na rynku kryptowalut.

Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.