Netflix wypuścił kolejny dokument o słynnym SCAMie z rynku kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Netflix wypuścił kolejny dokument o słynnym SCAMie z rynku kryptowalut

Netflix kryptowaluty

Jeden z najnowszych filmów dokumentalnych dostępny w popularnym serwisie VOD ujawnia szczegóły oszustwa kryptowalutowego zaaranżowanego przez projekt pod nazwą Centra Tech.


  • Najnowszy dokument Netflixa stanowi ostrzeżenie dla członków społeczności Web3 oraz obserwatorów tej branży przed potencjalnymi oszustwami czyhającymi na nich na tym rynku,
  • Centra Tech to jeden z wielu głośnych SCAM-ów związanych z wirtualnymi walutami, które powstały w ostatnich latach/

Netflix wypuszcza dokument o krypto SCAMie

“Kryptoprzekręt” (Bitconned) opowiada historię trzech mężczyzn, którzy postanowili wykorzystać to, iż rynek kryptowalut jest słabo regulowany, aby wyłudzać od nieświadomych inwestorów miliony na pławienie się w luksusach.

W tym około półtoragodzinnym filmie widzowie mogą poznać historię słynnego oszustwa Centra Tech. Fundamentem tej firmy były kłamstwa, którymi karmiła ona swoje potencjalne ofiary. Jej ICO odbywało się od lipca do października 2017 r.

Wspomniane przedsiębiorstwo obiecywało, że uruchomi “Centra Card” – to zaś miało pozwalać na dokonywanie płatności w wirtualnych walutach u wszystkich sprzedawców akceptujących karty płatnicze Visa lub Mastercard. Jak się później okazało, Centra Tech nie weszło we współpracę z żadną z tych firm.

Założyciele wspomnianego SCAMu stworzyli także “fałszywy” personel dla swojego projektu na czele z nieistniejącym prezesem oraz kilkoma innymi ważnymi członkami zespołu. Kłamali również, iż posiadają licencję na przekazy pieniężne.

Oszuści zaangażowali w reklamę swojego SCAMu także celebrytów. Był on reklamowany, chociażby przez Floyda Mayweathera, czy DJ’a Khaleda. Ci zaś w 2018 r. zostali ukarani przez amerykańskie organy regulacyjne wysokimi karami pieniężnymi za bezprawną promocję projektu.

Obnażenie projektu

Ray Trapani, wraz ze współzałożycielami Sohrabem Sharmą i Robertem Farkasem rozpoczęli swój SCAM podczas wzmożonego zainteresowania rynkiem kryptowalut wśród społeczności. Po tym, gdy dziennikarz z New York Timesa – Nathaniel Popper – ujawnił znaczące pęknięcie w fundamencie Centra Tech, doszło do kaskady dochodzeń, które ostatecznie doprowadziły do skazania trzech wymienionych wyżej mężczyzn m.in. za oszustwa związane z papierami wartościowymi i oszustwa bankowe.

Najnowszy dokument od Netflixa stanowi przestrogę dla początkujących inwestorów bądź osób zainteresowanych branżą kryptowalut. Ujawnia on, jak łatwo oszustwa mogą się rozwijać oraz kusić potencjalne ofiary obietnicami rozwoju i zysków.

Inna produkcja Netflixa odnośnie kryptowalut

Warto wspomnieć także o filmie „Nie ufaj nikomu: Polowanie na króla kryptowalut”. Ta produkcja Netflixa sprzed 3 lat opisuje historię powstania giełdy QuadrigaCX oraz jej upadku powiązanego z tajemniczą śmiercią dyrektora generalnego Geralda Williama Cottena.

Film ten przedstawia śledztwo prowadzone przez pokrzywdzonych użytkowników, których środki przepadły wraz z dostępem do cold walletów giełdy, do których dostęp posiadał jedynie zmarły biznesmen. Polecamy zapoznać się z naszym artykułem na ten temat, w którym rzucamy nieco więcej światła na szerszy obraz całej tej sprawy.

Netflix kryptowaluty



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.