Założyciel scamu Centra Tech skazany na 7 lat za kratkami | Wiadomości | CrypS.

Założyciel scamu Centra Tech skazany na 7 lat za kratkami

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
centratech scam

Robert Farkas, założyciel firmy Centra Tech, która zebrała ponad 25 milionów dolarów podczas ICO, a później okazała się być scamem, we wtorek przyznał się do winy w sądzie federalnym na Manhattanie.

W oficjalnym oświadczeniu, Farkasa oskarżono o konspirację w celu popełnienia oszustw związanych z umowami inwestycyjnymi. Grozi mu od 70 do 87 miesięcy pozbawienia wolności i grzywna w wysokości do 250.000 dolarów. Data ogłoszenia wyroku nie została jeszcze ustalona.

Centra Tech – Firma zbudowana na kłamstwach

Farkas uruchomił firmę wraz z dwoma innymi “współzałożycielami”, Sohrabem Sharmą i Raymondem Trapani, których procesy mają się odbyć w listopadzie tego roku.

Samo założenie Centra Tech opierało się na fałszywych faktach i kłamstwach dotyczących głównych członków zespołu. Firma obiecała uruchomić “Centra Card”, która miała pozwolić na dokonywanie płatności w kryptowalutach u wszystkich sprzedawców akceptujących karty płatnicze Visa lub Mastercard. Później jednak okazało się, że nigdy nie weszli oni we współpracę z żadną z tych dwóch spółek płatniczych.

Założyciele posługiwali się też nazwiskiem nieistniejącego prezesa firmy, Michaela Edwardsa. Twierdzili, że Edwards był absolwentem Uniwersytetu Harvarda z tytułem magistra administracji biznesowej i miał ponad 20 lat doświadczenia w branży bankowej. Kłamali oni również mówiąc o innych członkach zespołu spółki i o posiadaniu licencji na przekazy pieniężne w 38 stanach. Wszystkie fałszywe informacji miały tylko jeden cel: wzbudzić zaufanie inwestorów i wyłudzić jak największą ilość pieniędzy podczas ICO.

Projekt był wspierany przez celebrytów

ICO firmy Centra Tech, które odbywało się w okresie od lipca do października 2017 roku, było wspierane przez Floyda Mayweathera i DJ’a Khaleda.

W 2018 r. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych oskarżyła obie gwiazdy o bezprawne promowanie projektu, bez poinformowania swoich fanów, że otrzymali oni za to wynagrodzenie.

Mayweather, który był związany z dwoma innymi ICO, zapłacił 300.000 dolarów zadośćuczynienia, 300.000 dolarów kary i prawie 15.000 dolarów odsetek ustawowych. DJ Khaled natomiast musiał zapłacić 50.000 dolarów zadośćuczynienia, 100.000 dolarów kary i prawie 3.000 dolarów odsetek.


Artykuł przygotowany przy współpracy z siecią kantorów bitomat.com.

centratech scamreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.