Nastolatek podejrzany o kradzież kryptowalut o wartości 50 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Nastolatek podejrzany o kradzież kryptowalut o wartości 50 mln USD

Redaktor: Michał Misiura
kradzież kryptowalut poprzez podmianę karty sim

Pochodzący z Montrealu 18-letni Samy Bensaci jest podejrzany o udział w kradzieży kryptowalut o równowartości 50 mln USD. Do ataku na posiadaczy krypto aktywów ponownie wykorzystano metodę SIM swap.

Młody Kanadyjczyk prawdopodobnie jest częścią większej grupy hakerów. W listopadzie ubiegłego roku trafił do aresztu w wyniku postępowania prowadzonego przez amerykańskich i kanadyjskich śledczych. Ich zdaniem nastolatek jest zamieszany w kradzieże, które dotknęły uczestników konferencji Consensus 2018 organizowanej w Nowym Jorku.

Według francuskojęzycznej kanadyjskiej agencji La Presse jedną z ofiar hakerów jest Don Tapscott, założyciel Blockchain Research Institute. Inna z poszkodowanych osób, Rob Ross, który stracił w ten sposób milion USD, założył stronę internetową StopSimCrime.org, na której informuje, w jaki sposób ustrzec się takich ataków.

Kradzież metodą SIM swap polega na skopiowaniu karty SIM z telefonu ofiary i wykorzystanie jej do dokonania dwuetapowej weryfikacji. W efekcie haker uzyskuje dostęp do rachunków upatrzonej ofiary i może bez problemu przejąć jej środki.

kradzież kryptowalut poprzez podmianę karty sim

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.