Napisała książkę o największym oszustwie dot. kryptowalut. Teraz grożą jej śmiercią | Wiadomości | CrypS.

Napisała książkę o największym oszustwie dot. kryptowalut. Teraz grożą jej śmiercią

Zabójca

Jennifer McAdam to autorka ze Szkocji, która napisała książkę o jednym z najbardziej znanych oszustw w historii kryptowalut – OneCoin.


Niestety pisarka została zmuszona do odwołania trasy promocyjnej swojej książki “Devil’s Coin” po otrzymaniu pogróżek śmierci. Czy za powyższą sprawą stoi mafia? 

Odwołanie wydarzeń promocyjnych 

McAdam była zmuszona odwołać trasę promocyjną swojej książki, która odsłania piramidę finansową OneCoin. Ta platforma oszukała miliony inwestorów na całym świecie. W swoim dziele McAdam pisze m.in. o założycielce OneCoin – Ruji Ignatovej, zwanej jako ,,zaginiona Cryptoqueen”. Wskazana postać nadal jest poszukiwana przez Interpol, Europol i Federalne Biuro Śledcze (FBI) w USA. Należy zaznaczyć, że decyzja o odwołaniu trasy promocyjnej zaplanowanej w Irvine, Ayr i Glasgow została podjęta po konsultacjach z policją w Szkocji oraz FBI. McAdam wyraziła swoje rozczarowanie tym stanem, ale podkreśliła, że nie chciała ryzykować w obliczu potencjalnych zagrożeń.

Pogróżki i zastraszanie za książkę 

Do chwili obecnej McAdam była celem zniewag i pogróżek kierowanych do niej w formie online. Prawdopodobnie tworzyli je ludzie, którzy są oskarżeni w opisanej przez nią sprawie. Dodatkowo wydawca książki – Ad Lib, oficjalnie potwierdził odwołanie trasy z powodu poważnych obaw związanych z bezpieczeństwem stwierdzając, że: 

Od czasu podjęcia walki z uciekinierką OneCoin – Rują Ignatovą, autorka doświadczyła szeregu gróźb zarówno w postaci procesów o zniesławienie, a następnie pogróżek śmierci.

Jak przebiegało oszustwo OneCoin?

OneCoin został uruchomiony w 2014 roku jako sieć marketingu wielopoziomowego. Dodatkowo platforma posiadała własną kryptowalutę o tej samej nazwie. Oszustwo miało pozbawić ponad 3 miliony inwestorów na całym świecie ponad 4 miliardów dolarów. Ostatni raz Ruja Ignatova została zauważona 25 października 2017 roku na lotnisku w Atenach, a niektóre doniesienia sugerują, że mogła zostać zabita w Grecji – rok po swoim zniknięciu. Bez wątpienia historia całej sprawy jest dobrym materiałem do powstania kryminału na poziomie twórczości Agathy Christie. 

Współzałożyciele OneCoin przyznają się do winy

W 2019 roku brat “Cryptoqueen” i współzałożyciel OneCoin – Konstantin Ignatov – został aresztowany w Stanach Zjednoczonych, gdzie przyznał się do zarzutów związanych z platformą. Inny współzałożyciel, to obywatel Szwecji i Wielkiej Brytanii – Karl Sebastian Greenwood. On również przyznał się do winy w grudniu 2022 roku.

Podsumowanie

Sytuacja wokół Jennifer McAdam i jej książki “Devil’s Coin” rzuca światło na niebezpieczeństwa związane z odsłanianiem oszustw w świecie kryptowalut. Pogróżki i zastraszanie z którymi się zetknęła, są przerażającym przypomnieniem o tym, jak daleko mogą posunąć się ci, którzy skorzystali z oszustwa, aby chronić swoje interesy. Mamy jednak nadzieję, że autorce książki nie stanie się krzywda, wszak nie jest ona jedyną osobą na świecie, która opisuje kroniki kryminalne. 

Zabójca

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.