Współpracownik twórczyni OneCoina, Frank Schneider, został aresztowany, ale potem... uciekł | Wiadomości | CrypS.

Współpracownik twórczyni OneCoina, Frank Schneider, został aresztowany, ale potem… uciekł

Aresztowano podejrzanych o DoppelPaymer

Jeżeli myśleliście, że historia OneCoina dobiegła końca, myliliście się. Ruja Ignatova, która stworzyła tę piramidę finansową, nadal jest poza zasięgiem służb. Teraz tym ostatnim wywinął się też Frank Schneider, który przez dwa lata był doradcą ds. bezpieczeństwa OneCoina.


Frank Schneider uciekł

Schneider został aresztowany dwa lata temu we Francji. Zatrzymania dokonano na prośbę USA. Groziła mu ekstradycja do tego ostatniego kraju, którą on sam opisał jako „wyrok śmierci”. Za udział w procesie tworzenia OneCoina grozi mu bowiem aż 40 lat więzienia. Sam jest nieco po 50-tce. W praktyce, jeżeli zostanie skazany, nie wyjdzie już raczej na wolność.

Najbardziej zainteresowany trafił do więzienia, a po siedmiu miesiącach do aresztu domowego. W tle rozpoczęto procedurę jego przeniesienia do USA. Problem w tym, że… zniknął. Udało mu się jakoś uciec i obecnie się ukrywa.

OneCoin

O OneCoinie słyszał chyba każdy, kto interesuje się tematem piramid finansowych. Program założyła Bułgarka Ruja Ignatova. Ona i jej współpracownicy promowali go w latach 2014-2017. Twierdzili, że ich coin to “zabójca bitcoina”, kryptowaluta, która miała zrewolucjonizować rynek. Oczywiście onecoin nie był nawet kryptowalutą. “Inwestorzy” nabywali tylko cyfrowe i – jak się ostatecznie okazało – nie mające żadnej wartości cyfrowe punkty.

Szacuje się, że OneCoin oszukał aż trzy miliony ludzi na całym świecie na łącznie 4,4 miliarda USD.

Sama Ignatova zniknęła. Do teraz nie wiadomo, gdzie jest i czy żyje. Niektórzy twierdzą, że ukrywa się na luksusowym jachcie wiele mil od brzegu, bowiem w ten sposób nikt nie może jej aresztować (zabraniają tego międzynarodowe regulacje). Nie trudno znaleźć jednak też bardziej prawdopodobne tezy, głoszące, że od dawna nie żyje. Ponoć zamordować mógł ją jeden z bułgarskich bossów mafijnych. Jej brat, Konstantin, który trafił w ręce służb, zeznał, że ostatni raz widział ją w Grecji w towarzystwie dwóch Rosjan.

Przed OneCoinem ostrzegało w naszym kraju Polskie Stowarzyszenie Bitcoin. Sprawę do Ministerstwa Sprawiedliwości zgłosiło też biuro poselskie Mirosława Suchonia.

Aresztowano podejrzanych o DoppelPaymerreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.