Na Telegramie możesz pokrzyczeć z powodu załamania na rynku BTC | Wiadomości | CrypS.

Na Telegramie możesz pokrzyczeć z powodu załamania na rynku BTC

Redaktor: Albert Czajkowski
krzyk z powodu bessy bitcoina

Po spadku wartości BTC o 30% w ubiegłym tygodniu niektórzy traderzy kryptowalutowi postanowili założyć na platformie Telegram profil, na którym mogą dać upust swej złości spowodowanej załamaniem na rynku kryptowalut.


Na profilu o nazwie „Bear Market Screaming Therapy Group” na Telegramie członkowie mogą jedynie zamieszczać wpisy swoich krzyków. Autorzy wszelkich innych treści są natychmiast wyrzucani z grupy, która obecnie liczy około 75 członków. Do tej pory w grupie „wypowiedziało się” kilkunastu członków, publikujących wpisy swych krzyków i jęków w różnych tonacjach i konfiguracjach.

Wyróżniony obraz grupy to krzycząca żaba Pepe, często określana jako mem „REEEEEEE”.  Żaba Pepe została stworzona w 2005 roku przez Matta Furie i od tego czasu stała się internetowym symbolem kultury memicznej.

Wraz z postępującym załamaniem na rynku kryptowalutowym krzyk online stał się najnowszym mechanizmem radzenia sobie z trudnościami dla traderów kryptowalutowych. Wcześniej podobny schemat stosowali posiadacze tokenów NFT na Goblintown, gdzie wydawali niespójne jęki, wcielając się w role goblinów.

Terapia krzykiem to pseudonauka?

Niektórzy traderzy kryptowalutowi stosują krzyk, jako formę radzenia sobie z problemami, jednak wielu ekspertów z zakresu zdrowia psychicznego twierdzi, że „terapia krzykiem” to pseudonauka. Bez względu na ich opinię, z pewnością sprawia to ulgę niektórym posiadaczom kryptowalut.

Tworzenie kanałów społecznościowych opartych na wymianie pojedynczej wiadomości nie jest nowym zjawiskiem. Już w 2014 roku uruchomiono aplikację „Yo”, której jedynym celem było umożliwienie użytkownikom wysyłania sobie nawzajem pozdrowienia „Yo”.

Dla entuzjastów kryptowalut stworzono m.in. „gm” – memiczną aplikację, która pozwalała użytkownikom na przesłanie pozdrowień „gm” (good morning), co jest powszechnie stosowanym akronimem w społeczności kryptowalutowej na Twitterze i Discordzie. Aplikacja gm została jednak zamknięta we wrześniu w wyniku rzekomego przejęcia danych użytkowników przez hakera.

krzyk z powodu bessy bitcoina

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.