Mike Novogratz wskazuje przyczynę złej kondycji Ethereum w tej hossie
Założyciel i dyrektor generalny Galaxy Digital – Mike Novogratz – widzi, że ether przeżywa ciężkie chwile. Tłumaczy, skąd biorą się problemy Ethereum.
- Kurs ETH nadal zawodzi. Zdaniem Mike’a Novogratza to jednak nie wina Fundacji Ethereum.
- Uwadze inwestorów umyka uzależnienie rynku kryptowalut od polityki Fedu.
Ethereum w skórze niedźwiedzia
Mike Novogratz w ostatnim wywiadzie wszedł na temat etheru i starał się wytłumaczyć, dlaczego kryptowaluta tak słabo wypada na tle konkurencji.
Jego zdaniem inwestorzy przez część 2024 r. bali się inwestować w ether, gdyż nie było nadal pewności, czy SEC uzna ETH za papier wartościowy.
Miałeś pewną presję regulacyjną na Ethereum
– powiedział.
I faktycznie, media informowały o tym, że SEC badało to, jak zaklasyfikować ether: czy jako towar, czy papier wartościowy. Później Komisja zatwierdziła jednak uruchomienie spotowych ETF-ów ETH, co oznaczało uznanie tej kryptowaluty za towar. Nadal jednak ether rozczarowywał.
Novogratz wskazuje też na to, że pierwotny powód inwestowania w Ethereum prawdopodobnie się zmienił. Chodzi o Web3.
Większość kapitalizacji rynkowej Ethereum obecnie stanowi magazyn wartości, ale to, co tam ludzi przyciągnęło, to narracja na temat Web3. Rzeczywistość w przypadku wszystkich ekosystemów kryptowalutowych jest taka, że narracja przynosi entuzjazm, a entuzjazm tworzy wartość
– dodał.
Bronił też Fundacji Ethereum – jego zdaniem wcale nie jest winna tego, że ether nie drożeje.
Vitalik [Buterin], Fundacja ETH – to trochę FUD. Ludzie szukają wymówek. Fundacja powinna nadal postępować szlachetnie… powinna być organizacją badawczą, a organizacje takie jak Consensys lub inne zaangażowane powinny być rzecznikami [Ethereum]
– tłumaczył.
Chodzi o luzowanie
To wszystko to jednak szum medialny.
Istotne w przypadku etheru i w ogóle rynku altcoinów jest to, że w USA nadal trwa zacieśnianie ilościowe.
Zostało ograniczone w 2024 r. co dało nam paliwo do wzrostów, ale nadal trwa i blokuje dalszy bull run.
W 2017 r., gdy podczas ówczesnej hossy, także to trwało, ale było minimalne, z kolei w latach 2020-2021 mieliśmy do czynienia z luzowaniem.
I wiele wskazuje na to, że to na ten ostatni proces czeka rynek. Może się rozpocząć już w tym roku i doprowadzić do uwolnienia kapitału, który wróci na rynki, tym samym pompując wycenę ETH i innych altcoinów.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->