Miami wyda 5000 tokenów NFT we współpracy z Mastercard i magazynem Time | Wiadomości | CrypS.

Miami wyda 5000 tokenów NFT we współpracy z Mastercard i magazynem Time

Zerelik Maciej
Burmistrz Miami nadal otrzymuje pensję w Bitcoin

Burmistrz Miami Francis Suarez ogłosił partnerstwo z TIME, Mastercard i Salesforce w celu uruchomienia kolekcji NFT.


W ramach współpracy Miami wystawi kolekcję blisko 5 tysięcy NFT stworzonych przez lokalnych artystów.

Posiadacze tokenów będą mieli dostęp do funkcji programu tematycznego Mastercard „Priceless Miami” powiązanego z miastem. Suarez skomentował najnowszą inicjatywę w następujący sposób:

Miami znalazło się w czołówce rewolucji Web3 i będziemy nadal wykorzystywać tę technologię do wspierania naszej działalności poprzez przyciąganie nowych firm, kapitału i świadczenie usług dla naszych mieszkańców i gości. Jednocześnie możemy wykorzystać to podejście do wspierania lokalnych artystów i organizacji charytatywnych.

Magazyn TIME posiada już doświadczenie w sektorze NFT. Dlatego też zapewni inicjatywie kierunek kreatywny i strategiczny.

Twórca rozwiązań CRM, firma Salesforce, podejmie się wydania i sprzedaży tokenów kolekcjonerskich za pośrednictwem swojej platformy NFT Cloud. Ten nowy produkt firmy do angażowania posiadaczy aktywów jest jeszcze w fazie zamkniętych testów. Wiceprezes Salesforce Adam Kaplan powiedział:

Firmy poszukują możliwości świadczenia usług za pośrednictwem nowych kanałów w sposób zrównoważony i niezawodny. Jesteśmy podekscytowani, że możemy być częścią tej inicjatywy, która pomoże wzmocnić społeczność biznesową Miami i przyniesie wyjątkowe doświadczenie dzięki innowacyjnej ofercie.

Projekt wystartuje na Ethereum po The Merge

Projekt ma wystartować w grudniu na Ethereum. Do tego czasu sieć ma przejść algorytmu konsensusu Proof-of-Work na Proof-of-Stake. Oczekuje się, że zmniejszy to ślad węglowy ekosystemu blockchain drugiej pod względem kapitalizacji kryptowaluty o około 99%.

Przypomnijmy, że w 2021 roku Suarez stworzył grupę roboczą, aby zintegrować miasto z branżą kryptowalut. Burmistrz zainicjował zamianę części skarbu miasta na Bitcoin oraz możliwość otrzymywania przez pracowników gminy wynagrodzeń w pierwotnej kryptowalucie.

Sam Suarez stał się pierwszym politykiem w USA, który zaczął otrzymywać wynagrodzenie w cyfrowym złocie. Nie zrezygnował z tej możliwości nawet kiedy kurs BTC zaczął nurkować.

Burmistrz Miami nadal otrzymuje pensję w Bitcoin
reklama
reklama