Burmistrz Miami wciąż pobiera pensję w BTC | Wiadomości | CrypS.

Burmistrz Miami wciąż pobiera pensję w BTC

Anna Sutowicz
Burmistrz Miami nadal otrzymuje pensję w Bitcoin

Francis Suarez, to pierwszy amerykański polityk, który otrzymał pensję w bitcoinach (BTC). Teraz przyznaje, że nadal w ten sposób pobiera swoją wypłatę.


Burmistrz Miami to zdeklarowany fan bitcoinów (BTC). W czasie panelu na Światowym Forum Ekonomicznym w Szwajcarii, Francis Suarez ujawnił, że nadal pobiera swoją pensję w BTC. Wyjaśnił jednak, że otrzymuje w ten sposób tylko jedną ze swoich wypłat:

Zanotuję dla przypomnienia, że ​​to nie jest moja jedyna pensja. To inna decyzja, niż gdyby dana osoba decydowała się na branie swojej pensji w Bitcoinie, gdyby było to dla niej jedyne źródło dochodu.

Nie można zarabiać bez podejmowania ryzyka

Jego zdaniem, inwestowanie w kryptowaluty lub inwestowanie w akcje spółek technologicznych może być niebezpieczne ze względu na zwiększoną zmienność aktywów, ale nie można zarabiać bez podejmowania ryzyka:

Z biegiem czasu rząd starał się chronić ludzi przed stratami, a nie można ich chronić przed stratami. To jest system amerykański. Na tym właśnie polega ​​inwestowanie. To także element ryzyka związany z wygraną.

Suarez to zdecydowany zwolennik BTC

Burmistrz Miami to jeden z najsilniejszych zwolenników tej klasy aktywów. W ubiegłym roku poinformował, że kupuje zarówno BTC, jak i ETH. Niewiele po tym, stał się pierwszym amerykańskim politykiem, który zdecydował się na otrzymanie pensji w bitcoinach. A niedawno przyznał, że chce, aby BTC był zintegrowany z każdym poziomem społeczeństwa amerykańskiego:

Musimy mieć pewność, że będziemy mogli wejść do sklepu i kupić Snickersa za Satoshi.

Wypłata wynagrodzenia w bitcoinach w Polsce

Coraz częściej pojawiają się informacje w mediach, że znani politycy lub sportowcy otrzymują swoje wynagrodzenie w bitcoinach. Wypłata uposażenia w kryptowalutach może być np. benefitem, który przyciągnie nowych lub zatrzyma obecnych pracowników w firmie. Między innymi z tego powodu, coraz więcej organizacji na świecie decyduje się na wypłatę wynagrodzenia w bitcoinach. Czy w Polsce dozwolona jest wypłata wynagrodzenia w bitcoinach? Tego dowiesz się w tym artykule: Wypłata wynagrodzenia w bitcoinach? Czy to możliwe?

Burmistrz Miami nadal otrzymuje pensję w Bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.