Buterin wskazuje, że testowanie Merge ukończono w 90% | Wiadomości | CrypS.

Buterin wskazuje, że testowanie Merge ukończono w 90%

Mariusz Przepiórka
ethereum 2.0

Współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin powiedział, że projekt blockchain jest obecnie w trakcie długotrwałego procesu, który kompleksowo zwiększy jego odporność. Buterin zapewnił, że deweloperzy Ethereum pracują nad pięcioma długoterminowymi etapami, które mają na celu poprawę ogólnych możliwości sieci. Pierwszym etapem jest Merge, który jest gotowy w 90% i do ukończenia zostało jedynie testowanie na Ropsten.


Podczas corocznej konferencji Ethereum Buterin omówił usprawnienia, nad którymi pracuje zespół programistów zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej. Buterin odniósł się również do długo oczekiwanego przejścia protokołu z PoW na PoS, które ma nastąpić jeszcze w tym roku. Współzałożyciel Ethereum zauważył, że większość testów została już wykonana, a pozostałe zostaną przeprowadzone „wkrótce”.

Według doniesień medialnych, uruchomienie dziewiątego „shadow forka” może wskazywać na rozpoczęcie ostatecznych testów Merge. Wówczas jeden z głównych deweloperów Ethereum przyznał, że może do tego dojść już we wrześniu tego roku. Buterin dodał ponadto, że po wprowadzeniu Merge walidatorzy będą mogli rozpocząć wycofywanie ETH, które były zablokowane w kontraktach depozytowych.

Celem jest 100 000 transakcji na sekundę

Kolejny etap ambitnych planów Ethereum nosi nazwę Surge i będzie koncentrował się na zwiększeniu skalowalności sieci. Buterin wyjaśnił, że po zrealizowaniu tego planu Ethereum „będzie w stanie przetworzyć 100 000 transakcji na sekundę”, co byłoby znaczną poprawą w stosunku do obecnych 15-20 transakcji.

ethereum 2.0reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.