Burmistrz Miami otrzyma następną pensję w Bitcoinie | Wiadomości | CrypS.

Burmistrz Miami otrzyma następną pensję w Bitcoinie

Redakcja
Burmistrz Miami chce wynagrodzenia dla pracowników w BTC

W dzisiejszym wpisie na Twitterze, burmistrz Miami – Francis Suarez zobowiązał się do otrzymania swojej następnej wypłaty w formie Bitcoina. Burmistrz wezwał dyrektora ds. informacji Mike’a Sarasti do udzielenia pomocy w zorganizowaniu płatności. Póki co nie wiadomo czy sam Sarasti zdecyduje się na podobny ruch.

Decyzja ta jest częścią szerszego projektu dostępnego dla wszystkich pracowników miejskich w Miami. W październiku Suarez ogłosił plan, który pozwoliłby pracownikom miasta przyjmować wypłaty w BTC. W tym czasie nazwał ten ruch “głównym priorytetem”, dodając, że chce “wyróżnić Miami jako stolicę kryptowalut”.

Propozycja mogłaby również pozwolić mieszkańcom Miami na wykorzystanie BTC do pokrywania opłat komunalnych i podatków. Plan ten jednak musi najpierw zostać dopuszczony przez regulatorów i władze hrabstwa.

Suarez dodatkowo chce, aby miasto posiadało Bitcoina w swoim bilansie, choć nie jest to obecnie dozwolone w przypadku miast na Florydzie.

Miami staje się centrum kryptowalut

Suarez wcześniej pomógł miastu uruchomić własną kryptowalutę, MiamiCoin. Ten niestandardowy token był pierwszą kryptowalutą, która została stworzona we współpracy z protokołem CityCoins.

Poza władzami miasta, Miami i Floryda stały się centrum krypto. Giełda kryptowalut FTX niedawno zakupiła prawa do nazwy byłej American Airlines Arena w Miami.

W świat cyfrowych aktywów weszła też drużyna NFL Miami Dolphins. Nawiązała ona partnerstwo z Litecoinem i akceptuje krypto jako formę płatności.

Burmistrz Miami chce wynagrodzenia dla pracowników w BTCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.