Burmistrz Miami otrzyma następną pensję w Bitcoinie | Wiadomości | CrypS.

Burmistrz Miami otrzyma następną pensję w Bitcoinie

Zerelik Maciej
Burmistrz Miami chce wynagrodzenia dla pracowników w BTC

W dzisiejszym wpisie na Twitterze, burmistrz Miami – Francis Suarez zobowiązał się do otrzymania swojej następnej wypłaty w formie Bitcoina. Burmistrz wezwał dyrektora ds. informacji Mike’a Sarasti do udzielenia pomocy w zorganizowaniu płatności. Póki co nie wiadomo czy sam Sarasti zdecyduje się na podobny ruch.

Decyzja ta jest częścią szerszego projektu dostępnego dla wszystkich pracowników miejskich w Miami. W październiku Suarez ogłosił plan, który pozwoliłby pracownikom miasta przyjmować wypłaty w BTC. W tym czasie nazwał ten ruch „głównym priorytetem”, dodając, że chce „wyróżnić Miami jako stolicę kryptowalut”.

Propozycja mogłaby również pozwolić mieszkańcom Miami na wykorzystanie BTC do pokrywania opłat komunalnych i podatków. Plan ten jednak musi najpierw zostać dopuszczony przez regulatorów i władze hrabstwa.

Suarez dodatkowo chce, aby miasto posiadało Bitcoina w swoim bilansie, choć nie jest to obecnie dozwolone w przypadku miast na Florydzie.

Miami staje się centrum kryptowalut

Suarez wcześniej pomógł miastu uruchomić własną kryptowalutę, MiamiCoin. Ten niestandardowy token był pierwszą kryptowalutą, która została stworzona we współpracy z protokołem CityCoins.

Poza władzami miasta, Miami i Floryda stały się centrum krypto. Giełda kryptowalut FTX niedawno zakupiła prawa do nazwy byłej American Airlines Arena w Miami.

W świat cyfrowych aktywów weszła też drużyna NFL Miami Dolphins. Nawiązała ona partnerstwo z Litecoinem i akceptuje krypto jako formę płatności.

Burmistrz Miami chce wynagrodzenia dla pracowników w BTC
reklama
reklama