Meta straciła na tym projekcie już blisko 60 miliardów dolarów | Wiadomości | CrypS.

Meta straciła na tym projekcie już blisko 60 miliardów dolarów

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg ma powody do radości, ale i także powinien zastanowić się nad przyszłością kontynuowania badań nad niektórymi segmentami działalności swojej firmy. Chodzi o specjalny oddział Meta Platform – Reality Labs – który skupia się na metaverse’ie oraz wirtualnej rzeczywistości. Projekt ten przynosi od kilku lat w ostatecznym rozrachunku potężne straty.


  • Meta ujawniła wczoraj swoje wyniki finansowe za II kwartał 2024 roku. Chociaż jej przychody w skali roku wzrosły o 22%, dając wynik 49 miliardów dolarów, to sam projekt Reality Labs przyniósł stratę w wysokości 4,5 miliarda dolarów,
  • Od 2019 roku prace nad metaverse’em generują straty dla tego przedsiębiorstwa i obecnie ich łączny poziom wynosi już 60 miliardów dolarów.

Zuckerberg dalej traci na metaverse’ie

Co by nie mówić, to Zuckerberg jest zawzięty w swoich planach. Jego początkowa fascynacja wirtualnym światem była na tyle silna, że dokonał rebrandingu swojej firmy z Facebook na Meta.

Media społecznościowe będące pod kontrolą przedsiębiorstwa (Facebook, Instagram, Whatsapp, Threads) generują co prawda w dalszym ciągu przychody, ale jego dyrektor generalny priorytetowo traktuje od dłuższego czasu dwie poszczególne gałęzie działalności.

Jedna z nich to wspomniany metaverse, a druga to sztuczna inteligencja. Meta jednak na tym pierwszym w dalszym ciągu jest stratna. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa, na której ujawniono wyniki finansowe za II kwartał bieżącego roku.

No i okazuje się, że ostatnie 3 miesiące przyniosły firmie kolejne straty wynikające z działań Reality Labs na poziomie 4,5 miliarda dolarów. Dodając to do ujemnego bilansu, poczynając od 2019 roku, Meta na metaverse’ie jest już stratna 60 miliardów dolarów!

Sam Zuckerberg jest świadomy tego, że ten sektor od dłuższego czasu przestał być już atrakcyjny dla inwestorów, bowiem najwięcej kapitał przyciąga teraz branża AI.

Kilka lat temu przewidziałbym, że holograficzna AR pojawi się przed inteligentną sztuczną inteligencją, ale teraz wygląda na to, że te technologie będą gotowe w odwrotnej kolejności. Jesteśmy do tego dobrze przygotowani dzięki inwestycjom, które poczyniliśmy już w Reality Labs

– powiedział na wczorajszej konferencji.

W czerwcu z projektu zostało zwolnionych okoł0 100 osób, w tym obsiadające stanowiska wiceprezesów, menedżerów i programistów. Wiele “dużych projektów” zostało zamkniętych.

Ponadto Zuckerberg i zarząd Mety podjęli decyzję o redukcji budżetu dywizji Metaverse o 20%.

AI, AI i jeszcze raz AI!

Jak wspominałem, sztuczna inteligencja jest obecnie najbardziej sexy sektorem dla inwestorów, przez co większość korporacji skupia sie na wdrożeniu tej technologii do swoich struktur.

Jeśli chodzi o branżę blockchaina, to największy emitent stablecoinów – firma Tether – jest coraz mocniej zaangażowana w rynek AI, co pozwala jej generować rekordowe zyski.

Natomiast Zuckerberg jest przekonany, że jeden z produktów, nad którym pracuje jego firma – specjalne inteligentne okulary – będą globalnym przełomem i ich funkcjonalności będą korzystać miliony na całym świecie.

Mark Zuckerberg

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.