Mazars przeprowadził audyt rezerw Crypto.com | Wiadomości | CrypS.

Mazars przeprowadził audyt rezerw Crypto.com

Redakcja
crypto.com

Międzynarodowa firma księgowa Mazars opublikowała raport dotyczący rezerw platformy kryptowalutowej Crypto.com.


7 grudnia Mazars porównał aktywa na adresach kontrolowanych przez Crypto.com z saldami klientów. Środki użytkowników są zabezpieczone odpowiednią ilością aktywów, podkreślali przedstawiciele platformy. Z kolei dyrektor generalny Chris Marszalek stwierdził:

Proof-of-Reserves jest ważnym krokiem dla całej branży w celu zwiększenia przejrzystości i rozpoczęcia procesu odbudowy zaufania. Crypto.com jest w pełni zaangażowany w zapewnienie klientom na całym świecie bezpiecznych, niezawodnych i zgodnych z przepisami środków interakcji z walutami cyfrowymi.

Proof-of-Reserves

Binance ogłosił swoją własną funkcję Proof-of-Reserves pod koniec listopada. Dzięki niej posiadacze bitcoinów mogą mieć pewność, że ich środki na platformie są zabezpieczone odpowiednią ilością tego aktywa. Rozwiązanie ma w przyszłości rozszerzyć się na inne kryptowaluty. W potwierdzaniu zgodności przedstawionych danych również uczestniczyła firma Mazars.

Założyciel Krakena Jess Powell skrytykował inicjatywę giełdy. Jego zdaniem narzędzie nie udowadnia, że platforma ma więcej bitcoinów niż zobowiązań wobec klientów.

Zespół Binance wykorzystał drzewo Merkle’a do agregacji danych o portfelach. Według założyciela Ethereum, Vitalika Buterina, lepszy rezultat zostałby osiągnięty dzięki zastosowaniu technologii zk-SNARK.

Na początku listopada, po upadku FTX, Binance ujawniło własne rezerwy kryptowalutowe. Kilka innych giełd poszło za tym przykładem, w tym Huobi, Bitfinex i Bybit.

Dla przypomnienia, Mazars przeprowadzi także audyt rezerw bitcoinowej giełdy KuCoin, dostarczając szczegółowych informacji na temat posiadanych przez użytkowników aktywów, funduszy i zobowiązań.

crypto.comreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.