CEO Kraken krytykuje Proof-of-Reserves Binance | Wiadomości | CrypS.

CEO Kraken krytykuje Proof-of-Reserves Binance

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Binance głównym kontrahentem Bitzlato

Współzałożyciel giełdy Kraken, Jesse Powell, skrytykował inicjatywę Binance, która ma zapewnić przejrzystość w przechowywaniu środków użytkowników – Proof-of-Reserves.


W swoim ostatnim tweecie napisał on:

Sorry, ale nie. To nie jest Proof-of-Reserves. To albo niewiedza, albo celowe wprowadzanie w błąd. Drzewo Merkle’a bez audytora, aby upewnić się, że nie uwzględniasz kont z ujemnym saldem, jest po prostu nonsensem. Oświadczenie o aktywach jest bez znaczenia bez pasywów.

Według Powella, cały sens Proof-of-Reserves polega na określeniu, czy platforma ma więcej cyfrowych aktywów niż jest winna klientom.

CZ odpowiada

W odpowiedzi na krytykę, szef Binance Changpeng Zhao obiecał przeprowadzenie przeglądu audytu w przyszłości. Zanegował również możliwość włączenia rachunków z ujemnym saldem i powiedział, że jest otwarty na pytania i kontrole.

Wcześniej Binance ogłosiło aktualizację, która pozwoli posiadaczom bitcoinów na weryfikację, że są one przechowywane przez giełdę. W przyszłości planowane jest rozszerzenie inicjatywy na posiadaczy ETH, USDT, USDC, BUSD i BNB.

Przypomnijmy, że na początku listopada Binance ujawniło informacje o swoich rezerwach kryptowalut.

Binance głównym kontrahentem Bitzlatoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.