Binance ujawnia informacje o rezerwach giełdy | Wiadomości | CrypS.

Binance ujawnia informacje o rezerwach giełdy

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Binance przejmuje FTX

Na stronie Binance pojawiła się strona z wykazem rezerw kryptowalutowych giełdy. Firma podzieliła się też informacjami na temat gorących i zimnych portfeli w komunikacie.


Według komunikatu, giełda posiada:

  • 475 000 BTC;
  • 4,8 mln ETH;
  • 17,6 mld USDT;
  • 21,7 mld BUSD;
  • 601 mln USDC;
  • 58 mln BNB.

Wartości te różnią się od tych prezentowanych na stronie, która pojawiła się wcześniej na stronie platformy.

Błąd?

W poście współzałożyciela Nansen, Alexa Swanewicka, szef platformy, Changpeng Zhao, ujawnił, że strona z rezerwami jest wciąż w fazie rozwoju. Prawdopodobnie pojawiła się ona w domenie publicznej przez pomyłkę.

Zhao powiedział wcześniej, że giełdy kryptowalut powinny być przejrzyste w kwestii swoich rezerw, a Binance będzie w tej kwestii otwarty.

Rezerwy Binance

Według strony internetowej platformy, posiada ona 247 700 BTC (~4,06 mld USD w momencie pisania tekstu). Aktywa te obejmują natywny Bitcoin i opakowane tokeny standardów ERC-20, BEP-2 i BEP-20.

Ethereum jest wyceniane na 3,9 mld dolarów na portfelach giełdy, a stablecoiny USDT, BUSD i USDC łącznie przekraczają 19 mld dolarów.

Dla przypomnienia, Binance zwiększył swój fundusz SAFU do ~1 mld USD po zawirowaniach FTX.

Binance przejmuje FTXreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.