"Mamy ten sam problem, co AI". Charles Hoskinson zapowiada wielkie zmiany w Cardano | Wiadomości | CrypS.

“Mamy ten sam problem, co AI”. Charles Hoskinson zapowiada wielkie zmiany w Cardano

Cardano (ADA)
W tym artykule:

Programista stojący na czele firmy Input Output, która stworzyła sieć Cardano, odniósł się do krytyki, jaka w ostatnich miesiącach coraz częściej spada na ten ekosystem. Charles Hoskinson uspokaja, że deweloperzy zdają sobie sprawę ze słabszych stron działania tego blockchaina, ale niebawem wszystko to odejdzie w niepamięć w następstwie wprowadzenia dwóch kluczowych hard forków.


  • Cardano zostało przedstawione jako naprawdę słabo radzący sobie projekt w najnowszym filmie popularnego youtubera i influencera ze branży kryptowalut, Bena Armstronga, znanego także jako BitBoy,
  • Do opublikowanego filmu pt. “ADA is dead” odniósł się CEO Input Output – Charles Hoskinson – który wyjaśnił powody ogólnej niechęci branży do ich sieci. Jego zdaniem cały hejt na Cardano jest FUD-em, który niebawem się skończy po wprowadzeniu dwóch kluczowych aktualizacji.

Co dalej z Cardano?

Nieprawdą jest to, że w sieci Cardano nie powstaje nic nowego, co zasługiwałoby na szerszą uwagę społeczności blockchaina. Od początku roku wdrożono do tego łańcucha ponad 40 tys. kolejnych smart kontraktów, uruchomiono długo wyczekiwanego stablecoina powiązanego z dolarem, a prognozy dot. wzrostu kursu ADA wcale nie są pesymistyczne.

“Cardano jest martwe, Cardano to łańcuch duchów, Cardano się nie podniesie, Cardano jest do niczego” – oto jedne z najczęściej powtarzanych twierdzeń dot. tego blockchaina, a teraz swoje 3 grosze dorzucił do tego popularny (choć ostatnimi czasy trochę podupadły) kryptowalutowy influencer BitBoy. Ben Armstrong, bo tak się nazywa naprawdę, nagrał film, w którym analizuje to, dlaczego token ADA tak słabo sobie radzi na tle innych topowych altcoinów.

Do tego nagrania odniósł się Charles Hoskinson, czyli główny twórca omawianego blockchaina oraz jego kryptowaluty. Zdaniem programisty branża kryptowalut wciąż zmaga się z problemem dotyczącym krótkoterminowych narracji.

Nie patrzymy na dane zjawisko jako całość, nie zwracamy uwagi na szerszy kontekst działania jego ekosystemu, a całościowy obraz pełen perspektyw zostaje przyćmiony przez chwile niepowodzenia. Hoskinson uważa, że to jest analogiczna tendencja ludzi, jak w przypadku branży sztucznej inteligencji.

Warto tutaj przytoczyć taką ciekawostkę, że Dan Gambardello, który jest założycielem Crypto Capital Venture, podzielił się swoją refleksją, że jego zdaniem tak szeroko utrzymująca się krytyka Cardano wynika z faktu, że kryptowaluta ADA nie zdołał odzyskać poziomu 1 dolara, poniżej którego spadł w kwietniu 2022 roku w czasie silnej kryptozimy.

Skupmy się jednak na tym, co czeka Cardano w najbliższych miesiącach. Otóż Hoskinson uważa, że wszystkie negatywne głosy pod adresem tej sieci ucichną po wprowadzeniu dwóch hard forków, z czego jeden będzie miał miejsce już niebawem.

Aktualizacja o nazwie “Chang” jest zaplanowana na drugi kwartał br. i jej celem jest zwiększenie poziomu decentralizacji działań na tym łańcuchu. Zmieni się koncepcja dot. zarządzania tym blockchainem przez jego użytkowników. Posiadacze tokenów ADA będą mieli możliwość obstawiania ich przy głosowaniu nad kolejnymi propozycjami modyfikacji tego chaina.

Hoskinson pisał również o przełomowym kroku w historii Cardano, jaką ma być aktualizacja “Uroboros Leio“. Ten hard fork wprowadzi nową wersję konsensusu Proof-of-Stake, która skupia się na zwiększeniu przepustowości, skalowalności oraz szybkości realizowanych transakcji w Cardano przy jednoczesnym zachowaniu obecnego poziomu decentralizacji. Ta aktualizacja ma mieć miejsce natomiast nie szybciej niż w przyszłym roku.

Cardano (ADA)

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.