LayerZero w ogniu krytyki przez kontrowersyjny zapis w regulaminie ich airdropu. Token ZRO poleciał w dół | Wiadomości | CrypS.

LayerZero w ogniu krytyki przez kontrowersyjny zapis w regulaminie ich airdropu. Token ZRO poleciał w dół

LayerZero

Nowo wprowadzony na rynek token LayerZero (ZRO) od firmy o tej samej nazwie, czyli protokołu interoperacyjności międzyłańcuchowej, stracił na wartości. Kurs spadł o 22%. Wszystko stało się przez zapis w regulaminie airdropa.


  • Kurs ZRO spadł o kilkanaście procent w bardzo krótkim czasie,
  • Powodem jest zapis w regulaminie airdropa, z którego wynika, że biorca tokenów musi w zamian za nie zapłacić formę “datku” na rzecz projektu.

LayerZero traci na wartości

20 czerwca wartość ZRO wzrosła o 15,15% do 4,71 USD. I to w ciągu zaledwie 20 minut! Potem jednak w ciągu dwóch godzin cena spadła o 22%.

Powód? Zapis w regulaminie airdropa. LayerZero oczekuje, by użytkownicy chcący odebrać tokeny, byli zobowiązani do przekazania niewielkiej kwoty za każdy token ZRO. Tak, dostajesz token, ale musisz uiścić opłatę!

Źródło: TradingView

Aby ubiegać się o ZRO, użytkownicy muszą przekazać 0,10 USD w USDC, USDT lub ETH za każde ZRO. Ta niewielka darowizna trafia bezpośrednio do Gildii Protokołu [Protocol Guild]

– podało LayerZero w poście X z 20 czerwca.

Darowizny miały łącznie dać Protocol Guild około 18,5 miliona USD.

Tyle że pomysł został ostro skrytykowany przez społeczność. Datek to w jej oczach forma „podatku”.

Kontrowersyjny pomysł

W oświadczeniu z 20 czerwca LayerZero argumentowało, że airdrop niekoniecznie miał służyć „celom sprawiedliwej dystrybucji, budowania społeczności”.

Zdaniem projektu forma “zrzutów” ogólnie zmieniła się przez lata z powodu „niewielkiego lub żadnego zainteresowania” odbiorców tokenów długoterminowym sukcesem projektu. Innymi słowy, ci ostatni starają się o tokeny, by je szybko sprzedać i zarobić.

Współzałożyciel LayerZero, Bryan Pellegrino, był bardziej bezpośredni. Stwierdził, że „nie ma przymusu” brania tokenów.

Jeśli nie chcesz przekazać darowizny… po prostu nie zgłaszaj się

– dodał.

Niektórzy członkowie społeczności zgadzają się z tym, że taki mechanizm – przyjmowania datków – może być krokiem we właściwym kierunku.

Ludzie narzekający na darowiznę w ramach zrzutu LayerZero są głupi

– stwierdził Adam Cochran w poście X z 20 czerwca. Jego zdaniem taki pomysł może pomóc w rozwinięciu ekosystemu danego projektu.

Polski YouTuber Mike Satoshi patrzy na sprawę inaczej:

Łącznie podczas airdropa LayerZero, który rozpoczął się 19 czerwca, zostanie rozdanych 85 milionów ZRO, czyli 8,5% całkowitej emisji, która wynosi 1 miliard tokenów.

Do programu zrzutu zakwalifikowało się 1,28 miliona portfeli. W obiegu rynkowym znajduje się 250 milionów tokenów.

LayerZeroreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.