IOTA [IOTA] | Kurs - Cena, Wykres, Przelicznik, Kupno, Informacje | CrypS.

IOTA

#114 IOTA
$0.1751 -0.11%
All Time High (ATH)
$5.69
19.12.2017
Market Cap
$585.7 M -0.11%
Rank 114 / 3,712
Wolumen (24h)
$7.56 M -0.11%
1 BTC
Podaż obiegowa
3344331631
Max ∞

Wykres IOTA - Kurs IOTA

Przelicznik IOTA

IOTA
IOTA [IOTA]
USA
USD
Polska
PLN

IOTA - FAQ

Czym jest IOTA?

Kto stworzył IOTA?

Dlaczego IOTA jest unikalna?

Jak jest zabezpieczona sieć IOTA?

Gdzie można kupić IOTA (MIOTA)?

Kryptowaluta IOTA - Informacje

Co to jest IOTA?

IOTA jest innowacyjna platforma umożliwiająca realizację płatności i innych transakcji między fizycznymi urządzeniami połączonymi z internetem, znanymi jako Internet of Things (IoT). Kryptowaluta używana przez tę platformę to MIOTA, która służy do ułatwiania transakcji.

IOTA stworzona została z myślą o zarządzaniu mikrotransakcjami między urządzeniami IoT.

IOTA jest jakby łączącą tkanką między gospodarką ludzką a gospodarką maszyn, tworząc interoperacyjność między obiema – mówi Dan Simerman, szef ds. relacji finansowych w Fundacji IOTA.

Kluczowe informacje:

  • IOTA to innowacyjna platforma dla Internetu Rzeczy (IoT)
  • Używa unikalnej technologii Tangle
  • MIOTA to kryptowaluta używana na platformie IOTA
  • IOTA umożliwia szybkie, bezpłatne transakcje

Jak działa IOTA?

Inaczej niż inne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, IOTA opiera się na technologii dystrybuowanych ksiąg (Distributed Ledger Technology, DLT), która różni się od blockchaina. IOTA wykorzystuje własną technologię o nazwie Tangle, która jest algorytmem konsensusu wymagającym od użytkowników zweryfikowania dwóch transakcji, aby zrealizować własne transakcje IOTA.

Technicznie mówiąc, Tangle to algorytm konsensusu oparty na skierowanym acyklicznym grafie (Directed Acyclic Graph, DAG). Metoda ta nie wymaga górników ani walidatorów, nie ma bloków ani opłat transakcyjnych. Pozwala to kryptowalucie na “przezwyciężenie problemów kosztów i skalowalności blockchaina” – jak informuje strona IOTA.

Zalety IOTA

  • Brak opłat transakcyjnych
  • Szybsze transakcje
  • Efektywność energetyczna
  • Adaptowalność do różnych przypadków użycia

Wady IOTA

  • Wrażliwość na ataki
  • Potencjał wzrostu

Kto stworzył IOTA?

Założycielami IOTA są Sergey Ivancheglo, Serguei Popov, David Sønstebø, i Dominik Schiener. Pierwotnie firma zajmowała się produkcją sprzętu IoT pod nazwą Jinn, ale później przekształciła się w IOTA.

Dlaczego IOTA ma wartość?

IOTA zawarła partnerstwa z dużymi korporacjami, aby zdobyć przyczółek w rosnącym przemyśle IoT. Według Statista, globalny rynek rozwiązań dla użytkowników końcowych IoT miał wzrosnąć do około 1,6 biliona dolarów do 2025 roku, co mogło dostarczyć różnorodnych możliwości dla innowacji IOTA.

Czy IOTA oferuje staking?

Tak, IOTA oficjalnie wprowadziła staking w grudniu 2021 roku. Posiadacze IOTA mogą zastawiać swoje tokeny w zamian za SMR, rodzimy token sieci Shimmer, oraz ASMB, rodzimy token sieci Assembly.

Podsumowując, IOTA to innowacyjna alternatywa dla tradycyjnej technologii blockchain. Zapewnia szybkie transakcje bez opłat, których brakuje innym blockchainom ze względu na ich technologię sekwencyjnych węzłów. Technologia Tangle IOTA wykorzystuje węzły niesekwencyjne, a fundacja IOTA twierdzi, że jej technologia Tangle będzie stanowić podstawę przemysłu IoT.

IOTA Giełdy - gdzie kupić

IOTA - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię
IOTA $0.1751 -0.11%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.