Binance spaliło BNB o wartości 68 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

Binance spaliło BNB o wartości 68 mln dolarów

Zerelik Maciej
binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank

Wczoraj CZ i zespół Binance ogłosili 13. kwartalne spalanie tokena BNB. Pierwotny tweet CZ ogłaszający spalenie monety był prostym stwierdzeniem „BURN”, jak widać poniżej. Jednak kryptowalutowy profil na tweeterze @Whale_alert wychwycił to zdarzenie także na blockchainie.


Jak widać na tweecie @Whale_alert, z obiegu zostało wycofane łącznie 2 253 021 BNB. W momencie spalania te tokeny były warte 68,278 mln dolarów.

W kolejnym tweecie, prezes Binance, Changpeng Zhao, wyjaśnił, że zrozumienie spalania tokenów jest niezbędne dla każdego, kto chce osiągnąć wolność finansową.

We wpisie na blogu, zespół Binance’a dodał, że 13. spalanie tokenów było największym spaleniem pod względem wartości w fiatach. Pod względem ilości zniszczonych BNB, było to czwarte największe tego typu wydarzenie.

…właśnie spaliliśmy 2 253 021 BNB, plus 867 BNB z programu Pioneer Burn, w sumie 2 253 888 BNB. W ten sposób BNB wycofał z obiegu na zawsze 68 mln USD. Jest to zdrowy, stały wzrost zużycia BNB w przeliczeniu na USD w porównaniu z ostatnim kwartałem.

To trzynaste spalanie jest największym pod względem wielkości spalaniem BNB i czwartym co do wielkości spalaniem BNB.

Jak działa spalanie BNB?

Zgodnie z białą księgą projektu Binance, spalanie monet BNB będzie miało miejsce co kwartał, aż do momentu, kiedy zostanie tylko 100 mln BNB z początkowych 200 mln wyemitowanych w ramach ICO. Wg. serwisu Coinmarketcap, Binance Coin ma obecnie całkowitą podaż 176 406 561 BNB, a w obiegu znajduje się 144 406 561 BNB.

Przy obecnej kapitalizacji rynkowej wynoszącej 4,379 miliarda USD oraz założeniu, że ostatecznie w obiegu znajdzie się tylko 100 milionów BNB, cena BNB wynosiłaby 43,79 USD. Liczba ta nie uwzględnia rozwoju DeFi na Binance Smart Chainie oraz wprowadzenia nowego kapitału na rynki, co jeszcze bardziej mogłoby napędzać BNB.

 

binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank
reklama
reklama