Jak dodać sieć Binance Smart Chain do portfela MetaMask? [Crypto 101] | CrypS.

Jak dodać sieć Binance Smart Chain do portfela MetaMask?

2 min
Redakcja
jak dodać binance smart chain do metamaska Blockchain

MetaMask jest jednym z najpopularniejszych portfeli programowych. Można go łatwo zintegrować z prawie wszystkimi aplikacjami DeFi i jest bardzo łatwy w konfiguracji. Jest jednak pewien problem. Domyślnie portfel wyświetla jedynie łańcuch Ethereum. Czy to oznacza, że możesz go używać tylko z blockchainem Vitalika Buterina? Wcale nie!

MetaMask obsługuje naprawdę wiele różnych sieci. W dzisiejszym poradniku wyjaśnimy jak dodać do niego łańcuch Binance Smart Chain (BSC), jednak w przypadku innych blockchainów sytuacja wygląda analogicznie. Tak więc, przejdźmy do konkretów.


Spis treści:


Krok 1: Zainstaluj MetaMask

Aby zainstalować portfel MetaMask, wystarczy że klikniesz w ten link. Kiedy już pobierzesz rozszerzenie, dodaj je do swojej przeglądarki tak jak każde inne. Aby włączyć rozszerzenie, wejdź w ustawienia przeglądarki. Następnie wejdź w “Rozszerzenia”. Gdy klikniesz w ten przycisk, zostaniesz przekierowany do tego ekranu.

metamask bsc

Jeśli przełączysz suwak znajdujący się w prawym dolnym rogu karty, zobaczysz rozszerzenie w taki sposób.

metamask icon

Krok 2: Otwórz swój portfel MetaMask

Kiedy już pomyślnie skonfigurujesz swój portfel MetaMask (MM), możesz do niego przejść z prawego górnego rogu ekranu. Otwórz portfel i kliknij na trzy kropki umieszczone u góry po prawej.

metamask konfiguracja

Będziesz miał możliwość otwarcia portfela na dużym ekranie.

metamask jak używać

Gdy wybierzesz drugą opcję, zostaniesz przekierowany do swojego portfela w nowej zakładce.

binance smart chain w metamask

Krok 3: Dodaj informacje o sieci BSC

Teraz, kiedy masz już portfel MetaMask otwarty na osobnym ekranie, będzie ci o wiele łatwiej skonfigurować sieć BSC. Po prostu wybierz ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu i przejdź do ustawień.

wybór sieci metamask

W lewym rogu zobaczysz opcję “Network”.

ustawienia metamask

Gdy ją wybierzesz, pojawi się ekran jak poniżej.

bsc na metamask

Aby dodać BSC, musisz kliknąć na “Add Network”. Zostaniesz poproszony o wprowadzenie informacji o sieci, którą chcesz dodać. W przypadku Binance Smart Chain, wpisz poniższe informacje:

​​Network Name: Smart Chain

New RPC URL: https://bsc-dataseed.binance.org/

ChainID: 56

Symbol: BNB

Block Explorer URL: https://bscscan.com

Jeżeli chcesz dodać inną sieć, listę obsługiwanych blockchainów znajdziesz np. tutaj.

Kiedy już skopiujesz i wkleisz wszystkie informacje do swojego portfela MetaMask, możesz przejść dalej klikając “Save”.

bsc do metamaska

W tej samej zakładce “Network” zobaczysz teraz dodaną sieć Binance Smart Chain.

bas na metamaska

Gdy wyjdziesz z zakładki “Settings”, zauważysz, że w twoim portfelu pojawił się symbol BNB, a tuż pod hasłem “Assets” zobaczysz Binance Coina. BNB jest tokenem natywnym na BSC. Jeśli wszystko zrobiłeś poprawnie, to ekran twojego portfela będzie wyglądał tak.

stan bnb metamask

Krok 4: Przenieś BNB do portfela MeteMask

Po pomyślnym skonfigurowaniu sieci BSC na portfelu MetaMask, możesz z łatwością przelewać BNB między innymi portfelami Binance (w tym swoim kontem na giełdzie Binance) a portfelem MetaMask. Aby to zrobić, musisz po prostu wejść na giełdę i wypłacić kryptowalutę.

Po wybraniu opcji “Wypłata” zostaniesz przekierowany do tego ekranu.

wypłata bnb z binance

 

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, musisz wybrać BNB jako swoją monetę. Teraz, aby przenieść monety BNB, musisz skopiować adres swojego portfela MM. W tym celu wystarczy, że klikniesz na adres swojego konta (na MetaMask), a zostanie on skopiowany do schowka.

adres portfela bsc

Wróć do ekranu Binance i wklej adres swojego portfela. Najprawdopodobniej Binance automatycznie wybierze sieć, przez którą będzie można przelać BNB. Jak widzisz, w tym przypadku wybrał już sieć BEP-20.

Pamiętaj, że musisz wybrać sieć BSC. W przeciwnym razie twoje aktywa zostaną utracone raz na zawsze!

transakcja bnb

Teraz musisz wpisać kwotę, którą chcesz przelać i wybrać opcję “Wypłać”. Zostaniesz poproszony o zaakceptowanie warunków – mają one przypomnieć ci, że jeśli wybierzesz niewłaściwą sieć, stracisz swoje środki. Koniecznie sprawdź, czy wybrałeś sieć BSC.

Gdy to zrobisz, twoja transakcja zostanie zakończona. Będziesz musiał poczekać, aż zostanie ona przetworzona przez sieć.

Jeśli proces się powiedzie, zobaczysz BNB w swoim portfelu MetaMask.

saldo bnb

Gratulacje, właśnie skonfigurowałeś swój portfel. Od teraz możesz łatwo przenosić aktywa pomiędzy swoim kontem Binance a MetaMask.
Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.